Policja na Białołęce. Więcej dzielnicowych i nowa siedziba

Dzięki staraniom warszawskich radnych i dzielnicy, na Białołęce będzie więcej patrolujących policjantów, a mieszkańcy potrzebujący pomocy służb mundurowych mogą korzystać z nowego obiektu. Koszt inwestycji po stronie samorządu to prawie trzy i pół miliona złotych - informuje Urząd Miasta Warszawy.

W piątek oficjalnie otwarto nową siedzibę Rewiru Dzielnicowych Wydziału Prewencji Komisariatu Policji Warszawa Białołęka przy ul. Ruskowy Bród. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele stołecznego samorządu i policji - informuje urząd. 

Zobacz wideo Policjanci z lubelskiego Archiwum X zatrzymali 60-latka podejrzanego o zabójstwo sprzed wielu lat

Urząd Miasta opisuje, że dzielnicowi będą realizować czynności z zakresu profilaktyki społecznej, a także przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Ponadto będą realizować zadania związane ze ściganiem sprawców wykroczeń i mniejszych przestępstw.

Dzielnicowi "pierwszego kontaktu"

W dni powszednie funkcjonariusze będą pełnić służbę w godz. 8:00-21:00, w systemie dwuzmianowym. W tym czasie dzielnicowi jako policjanci ''pierwszego kontaktu'' będą wspierać mieszkańców i rozwiązywać problemy ze swojego zakresu działania.

Dzielnicowi nie pełnią służby całodobowo. W sytuacjach nagłych lub zagrażających bezpośrednio życiu i zdrowiu należy korzystać z numeru alarmowego 112.

Więcej o: