Ursus. 44-latek chciał wymusić zwrot fikcyjnego długu. Groził oblaniem kwasem

Stołeczni policjanci zatrzymali 44-latka. Podejrzany jest o to, że groźbami pozbawienia życia i zdrowia próbował wymusić zwrot fikcyjnego długu w wysokości 130 tysięcy złotych. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi w areszcie.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Stołecznej Policji wraz z kolegami z Wydziału Dochodzeniowo - Śledczego oraz Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego weszli nad ranem do jednego z mieszkań na warszawskim Ursusie. 

Zobacz wideo

Chciał wymusić zwrot fikcyjnego długu. Najbliższe miesiące spędzi w areszcie

Policjanci zatrzymali tam 44-latka, który wielokrotnie podczas rozmów telefonicznych groził dwóm osobom pozbawieniem ich życia i zdrowia. Mężczyzna próbował wymusić od poszkodowanych zwrot fikcyjnego długu w kwocie 130 tysięcy złotych. Zagroził, że w razie odmowy obleje te osoby kwasem i pobije.

44-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim. "Tam mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania dokonania wymuszenia rozbójniczego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Decyzją sądu na wniosek prokuratora mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące" - przekazała Komenda Stołeczna Policji.

Więcej o: