Rozstrzygnięto przetarg na modernizację Sali Kongresowej w PKiN. Koszt to 393 mln zł

Rozstrzygnięto przetarg na modernizację Sali Kongresowej w Pałacu Kultury i Nauki. Początek prac budowlanych planowany jest jeszcze w tym roku. Jak informuje stołeczny urząd, planowana jest kompleksowa modernizacja z zapleczem technicznym, sanitarnym, konferencyjnym i gastronomicznym.

Urząd Miasta Warszawa informuje, że prace wyceniono na kwotę ponad 393 mln zł. Obejmą one kompleksową modernizację Sali Kongresowej wraz z zapleczem technicznym, sanitarnym, konferencyjnym i gastronomicznym. Ma to pozwolić na wykorzystanie nowoczesnych urządzeń i technik audiowizualnych, mechaniki scenicznej oraz oświetlenia, a także zastosowanie odpowiednich systemów bezpieczeństwa.

Jak czytamy, planowany jest montaż 2600 nowych foteli oraz wielu innych elementów wyposażania. Zwiększona zostanie liczba toalet, również tych dla osób z niepełnosprawnościami. Powstaną nowe windy, strychy i pomieszczenia na poziomie piwnic. 

Zobacz wideo Morawiecki zganił Trzaskowskiego. "Bawił się na imprezie, gdy Warszawa została zalana!"

Nowa Sala Kongresowa. Zakończenie przebudowy na przełomie lat 2026/2027

"Nowa Sala Kongresowa pozwoli na organizację różnorodnych wydarzeń na światowym poziomie m.in. koncertów, przedstawień teatralnych i baletowych, widowisk multimedialnych czy konferencji. Pomieszczenia sąsiadujące z salą widowiskową (kuluary) będą natomiast idealną przestrzenią do wystaw i mniejszych wydarzeń multimedialnych" - zapewnia UM Warszawa.

Z informacji podanych na stronie urzędu miasta wynika, że realizacją inwestycji zajmie się konsorcjum Adamietz Warszawa Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (lider) i Adamietz Sp. z o.o. z siedzibą w Strzelcach Opolskich (partner). Zakończenie przebudowy planowane jest na przełomie lat 2026/2027.

Więcej o: