Deszcz zalewa Warszawę. Nieprzejezdna m.in. S8. "Sytuacja bardzo trudna"

Z powodu intensywnych opadów deszczu trasa S8 pozostaje nieprzejezdna w obu kierunkach. Utrudnienia występują także w innych częściach Warszawy. Rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Marek Smółka podkreśla, że sytuacja jest bardzo trudna. - Reagujemy na każde zgłoszenie. Deszcz jak zawsze niesie ze sobą fragmenty liści, gałęzi, które zatykają odpływy wody deszczowej - relacjonował.

Warszawa w środę boryka się z silnymi opadami deszczu. Pod wodą znalazła się przelotowa trasa S8. Droga jest nieprzejezdna w obu kierunkach na wysokości osiedla Potok na Żoliborzu. Korek ma kilkanaście kilometrów w jedną i drugą stronę.

Zobacz wideo Potężna burza z gradem i ulewą przeszła nad Tarnowem [29.08]

- Są pierwsi kierowcy, którzy całkowicie utknęli. Ich auta zostały zalane. Na miejscu jest służba drogowa oraz policja - relacjonował Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwaszawa.pl.

"Ruch jezdnią tranzytową jest wyłączony całkowicie w kierunku na Poznań. Natomiast jezdnią pomocniczą można dojechać tylko do Wisłostrady. Trasa S8 w kierunku Białegostoku przekierowana jest na objazdy na ul. Powązkowską i ul. Broniewskiego" - przekazała na portalu X policja.

IMGW informuje, że do tej pory najintensywniejsze opady deszczu zarejestrowano w Warszawie na Okęciu. "Natężenie opadów dochodziło do 14 mm/1h, a sumarycznie spadło już prawie 20 mm" - czytamy.

Warszawa. Zalane ulice. "Sytuacja bardzo trudna"

Rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Marek Smółka podkreśla, że sytuacja jest bardzo trudna. - Reagujemy na każde zgłoszenie. Deszcz jak zawsze niesie ze sobą fragmenty liści, gałęzi, które zatykają odpływy wody deszczowej. W związku z tym mamy oczywiście dużo pracy, jesteśmy w kontakcie ze służbami dyżurnymi miasta i reagujemy na każde zgłoszenie. Teraz mamy zgłoszenia praktycznie z całej Warszawy, że wszystkich dzielnic - przekazał.

Całkowicie zalana jest ulica Płochocińska na wysokości kanału Żerańskiego. Tu drogę zalała woda ze studzienek. Jak opisuje tvnwarszawa.pl, podmyta została jezdnia w Alejach Jerozolimskich (na wysokości Łopuszańskiej). Z utrudnieniami muszą liczyć się również kierowcy zjeżdżający z S79 w kierunku Lotniska Chopina. Tunel pozostaje przejezdny.

Bardzo duży poziom wody stoi na ul. Armii Krajowej:

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji ma już ponad 30 wezwań. Jak informuje Radio dla Ciebie, straż pożarna m.in. odpompuje wodę z przedszkola nr 309 na Andersena 7 na Bielanach.

W środę nad Polską znów przejdą burze

Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem na wschodzie Polski. Najsilniejsze przejdą przez województwa podlaskie, lubelskie, wschodnią część warmińsko-mazurskiego i wschodnie powiaty mazowieckiego. Dla tych regionów zostały wydane ostrzeżenia drugiego stopnia.

Synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Agnieszka Prasek powiedziała, że burzom będą towarzyszyć ulewne opady deszczu i silny wiatr. - Miejscami może spaść do 40 milimetrów deszczu, a porywy wiatru mogą zbliżać się do 85 kilometrów na godzinę. Nieco słabsze burze spodziewane są w województwach małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim, na południu lubelskiego, we wschodniej połowie mazowieckiego i środkowej części warmińsko-mazurskiego - mówiła Agnieszka Prasek.

Ostrzeżenia przed burzami z gradem będą obowiązywać najpóźniej do godziny 23.00. Więcej informacji o ostrzeżeniach meteorologicznych znajdziemy na stronie internetowej meteo.imgw.pl.

Więcej o: