Śródmieście. Torby i walizki wypełnione narkotykami za 2 mln zł. Dwie osoby w areszcie

Dwie osoby trafiły do policyjnego aresztu i usłyszały zarzuty posiadania dużej ilości narkotyków - to efekt ostatniej akcji policji ze Śródmieścia. Funkcjonariusze przejęli towar o czarnorynkowej wartości prawie 2 milionów złotych.
Zobacz wideo

Warszawska policja poinformowała o szczegółach akcji w specjalnym komunikacie, z którego wynika, że narkotyki ukryte były w mieszkaniu na oraz w boksie jednego z warszawskich magazynów do przechowywania rzeczy. Łącznie funkcjonariusze przejęli 27 kilogramów narkotyków o czarnorynkowej wartości 1,7 miliona złotych. Walizki i torby podróżne, które przechowywało dwóch podejrzanych, były wypełnione marihuaną, heroiną, amfetaminą, kokainą, mefedronem, meta amfetaminą, haszyszem oraz tabletkami ecstasy . Zostały znalezione przez policjantów dwóch różnych miejscach.

Torby i walizki wypełnione narkotykami za 2 mln zł. Dwie osoby są w areszcie

Policja wymienia, że w wynajmowanym przez pierwszego zatrzymanego mieszkaniu znaleziono ponad 12 kilogramów narkotyków, wagę służącą do porcjowania narkotyków oraz 52 tys. zł w gotówce. Mężczyzna mieszkał na warszawskiej Woli razem ze swoją partnerką i dzieckiem Środki odurzające ukrywał w sypialni. Po wylegitymowaniu 27-latka okazało się, że jest poszukiwany między innymi listem gończym  przez sądy w Płocku i w Pruszkowie. Łącznie powinien odbyć karę 2 lat i 4 miesięcy więzienia.  

Kolejne 13 kilogramów narkotyków funkcjonariusze znaleźli w boksie jednego z warszawskich magazynów służących przechowywaniu rzeczy. Towar, który w niej był, drugi z podejrzanych próbował zabrać, zanim został zatrzymany. 21-latek przyjechał do siedziby firmy i zgłosił, że zgubił klucz od boksu. Poprosił obsługę o przecięcie kłódki i możliwość zabrania pozostawionego bagażu. - Nie zdążył, zaskoczony widokiem policjantów został obezwładniony i zatrzymany. Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Wola, prowadzącej śledztwo w tej sprawie sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn na 3 miesiące - poinformował Szymon Banna, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie w rozmowie z tvnwarszawa.pl.

***

Więcej o: