Zderzenie pociągów w Skierniewicach. Skład Kolei Mazowieckich nie zatrzymał się na czerwonym świetle

Na terenie Skierniewic pociąg Kolei Mazowieckich nie zatrzymał się na czerwonym świetle i zderzył się z pociągiem towarowym. Na razie nie są znane przyczyny zdarzenia.

Jak poinformowali strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Skierniewicach, na terenie miasta doszło do zderzenia dwóch pociągów - osobowego Kolei Mazowieckich i towarowego. Strażacy ewakuowali około 30 osób - pasażerów i obsługę składu pociągu KM. Nikt nie został poszkodowany.

RMF FM za Polską Agencją Prasową podaje, że do zdarzenia doszło, ponieważ pociąg Kolei Mazowieckich nie zatrzymał się na czerwonym świetle i najechał na pociąg towarowy. 

Na trasie Warszawa Zachodnia - Żyrardów pociągi kursują wahadłowo. Na odcinku Żyrardów - Skierniewice uruchomiono transport zastępczy. 

To kolejny incydent kolejowy w czwartek. Rano wykoleił się pociąg relacji Białystok-Warszawa. Do awarii doszło w tuż po wyjeździe z białostockiego dworca, ale wstrzymany został ruch pozostałych pociągów w kierunku Warszawy, Ełku i Bielska Podlaskiego. Pasażerów do stolicy zabrały autobusy.

Więcej o: