Pijany wybrał się na nocny spacer, w wózku miał 5-miesięczną córkę. Nie widział w tym nic złego

Nietrzeźwy ojciec wybrał się nocą z poniedziałku na wtorek na spacer po Wawrze z 5-miesięczną córką. Mężczyznę ujęli strażnicy miejscy. Ojciec został przekazany policji, a dziecko matce.

Dochodziła godzina 23:00, gdy strażnicy miejscy z VII Oddziału Terenowego otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie spacerującym nocą z wózkiem dziecięcym po Wawrze. Patrol natychmiast udał się we wskazane miejsce - mężczyzna został zauważony na ulicy Skrzyneckiego.

Gdy strażnicy podjeżdżali do niego, zauważyli, że mężczyzna idzie chwiejnym krokiem i zjeżdża wózkiem z chodnika na jezdnię. W trakcie interwencji funkcjonariusze poczuli od mężczyzny silny zapach alkoholu. W prowadzonym przez niego wózku leżało malutkie dziecko. 26-latek wyjaśnił, że jest to jego 5-miesięczna córka. Przyznał, że wypił z kolegami kilka piw i nie widział nic złego w tym, że zrobił to podczas opieki nad małym dzieckiem.

Na miejsce interwencji przybyła trzeźwa matka dziecka, której przekazano wózek z niemowlęciem. Ujętego ojca przekazano wezwanemu patrolowi policji.

Więcej o: