Żona za kółkiem, mąż w bagażniku. Chcieli nagrać film. Nagrała ich policja [WIDEO]

Niecodzienne zastosowanie bagażnika samochodowego testowało pewne małżeństwo z Piaseczna. Kobieta zamiast bagażu spakowała tam swojego męża, który chciał całość przedsięwzięcia nagrać. Policyjne kamery okazały się jednak szybsze.
Zobacz wideo Piaseczno. Nagrywał film, sam stał się jego głównym bohaterem

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie podzieliła się nagraniem niedoszłego bohatera filmu realizowanego z wnętrza bagażnika samochodu. Przyznała, że "w swojej służbie policjanci spotykają się z wieloma sytuacjami i właściwie można byłoby zakładać, że niewiele jeszcze może ich zaskoczyć". W Piasecznie stało się jednak inaczej.

Piaseczno. Żona zamknęła go w bagażniku, żeby kręcił film. Ale to jego nagrała policja

Funkcjonariusze drogówki z Piaseczna, którzy pełnili służbę na terenie gminy Prażmów, w Gabryelinie na ulicy Polnej, zauważyli osobowe subaru jadące z otwartą klapą bagażnika. Policja zdecydowała, że sprawdzi, jaki jest tego powód. Kiedy policyjny radiowóz przyspieszył i był już w pobliżu osobówki, patrol zauważył, że w bagażniku siedzi uśmiechnięty mężczyzna. Jak się okazało, za kierownicą była jego żona. Jak para tłumaczyła tę przejażdżkę w niecodziennej konfiguracji? Otóż chcieli po prostu nagrać film, którego głównym bohaterem miał być jadący za nimi samochód koleżanki. Bohaterem filmu został jednak operator kamery z bagażnika, ponieważ całą historię zarejestrował policyjny wideorejestrator.

Małżeństwo zostało ukarane mandatem karnym w wysokości 1500 zł oraz 10 punktami karnymi, które trafiły na konto kierującej pojazdem kobiety. Policjanci przestrzegają, że "takie nierozsądne i może z pozoru niegroźnie wyglądające zdarzenia kończą się niejednokrotnie bardzo poważnie". Będąc uczestnikami ruchu drogowego, pamiętajmy o tym, że każda nasza decyzja ma ogromne znaczenie i wpływa na bezpieczeństwo nie tylko nas samych, ale również innych osób. To od naszego rozsądku i poważnego traktowania przepisów zależy to jak będzie klarowało się bezpieczeństwo na naszych drogach - czytamy w komunikacji policji.

***

Więcej o: