Pruszków. Pies pogryzł dwoje dzieci. Policja bada sprawę

Pies rasy amstaff pogryzł dwoje dzieci w Pruszkowie - wynika z informacji Miejskiego Reportera. Stan dziewczynek nie zagraża ich życiu. Policja prowadzi czynności w tej sprawie.

Profil Miejski Reporter poinformował w sobotę 19 sierpnia na swoim profilu na Facebooku, że pies rasy amstaff pogryzł dwoje dzieci. Do zdarzenia doszło w Pruszkowie pod Warszawą.

Zobacz wideo 20-latek uciekał przed policjantami. W aucie wiózł kobietę z niemowlakiem

Pruszków. Pies pogryzł dwoje dzieci

Dwie dziewczynki w wieku 6 i 8 lat  były przytomne i trafiły do szpitala z obrażeniami ciała. - Na szczęście, stan dziewczynek nie zagraża ich życiu - poinformowała podkomisarz Małgorzata Wersocka z Komendy Stołecznej Policji w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Jak przekazuje Miejski Reporter, do zdarzenia doszło przy ulicy Paderewskiego w Pruszkowie. "Pies amstaff wydostał się z prywatnej posesji i pogryzł dwie dziewczynki. Stołeczna policja potwierdza takie zdarzenie" - czytamy we wpisie. Policja przekazała, że pies był zaszczepiony. Policja prowadzi dalsze czynności w celu ustalenia faktów w tej sprawie.

Policja nieustannie apeluje do właścicieli psów o rozsądne zachowanie. "W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców apelujemy do właścicieli i opiekunów psów o niewypuszczanie zwierząt bez nadzoru. Prosimy również o zabezpieczenie swoich posesji i mieszkań przed ucieczką zwierząt, a także nienarażanie innych na agresywne zachowanie psa" - głosi apel.

Więcej o: