Burza nad Warszawą. Mamy nagranie niezwykłego nocnego widowiska

W nocy nad Warszawą przeszła burza. Naszemu dziennikarzowi udało się nagrać to widowisko z wyjątkowo dużą liczbą wyładowań.

Minionej doby mazowieccy strażacy otrzymali 109 zgłoszeń w związku z burzami. Oficer prasowy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP Katarzyna Urbanowska powiedziała IAR, że najwięcej interwencji odnotowano w powiatach: siedleckim, ostrołęckim i płockim. - Dotyczyły one pozrywanych dachów w budynkach gospodarczych i mieszkalnych, przewróconych drzew i wypompowywania wody - dodała.

Widowiskowa burza nad stolicą

W nocy gwałtowna burza przeszła także nad Warszawą. Patrykowi Strzałkowskiemu, dziennikarzowi portalu Gazeta.pl, udało się nagrać to niezwykłe widowisko, a także zrobić kilka zdjęć. Wideo można obejrzeć poniżej:

Zobacz wideo

Fotografie z warszawskiej burzy udostępnił też Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w mediach społecznościowych:

W stolicy upał, możliwe burze

Również w piątek w Warszawie mogą wystąpić burze z gradem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia."Miejscami prognozowane są burze, którym będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami grad. Ze względu na dynamiczną sytuację, stopień ostrzeżenia może zostać podniesiony na wyższy stopień" - podkreśla IMGW.

W stolicy został wydany także alert drugiego stopnia w związku z upałami. "Temperatura maksymalna od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C" - zaznacza IMGW i dodaje: "W Warszawie notujemy już 5 dzień z temperaturą powyżej 30° i tym samym 12 dobę z przekroczoną granicą upału w tym roku. Przed nami kolejne gorące dni a już mamy przekroczoną normę dni upalnych dla stolicy w tym roku"

Więcej o: