Zalane ulice po ogromnej burzy w Warszawie. Utrudnienia i opóźnienia w ruchu pociągów

Katarzyna Rochowicz
Warszawa zmaga się ze skutkami ulewnych deszczy i silnych burz, które miały miejsce w czwartek w nocy. Szybka Kolej Miejska poinformowała o odwołaniu niektórych pociągów na wybranych relacjach.

W czwartek wieczorem w Warszawie rozpętała się burza z ulewą. Straż pożarna interweniowała co najmniej 40 razy w nocy w związku z trudną sytuacją pogodową. Służby wypompowują wodę z drogi S79. Utrudnienia w ruchu występują również w okolicy łącznicy zjazdowej w ul. Sasanki w kierunku ul. Żwirki i Wigury.

Zobacz wideo Rozbity warszawski gang narkotykowy

Warszawa. Utrudnienia w ruchu pociągów 

Szybka Kolej Miejska w Warszawie przekazała, że "z powodu wydłużenia planowego zamknięcia nocnego torów na stacji Warszawa Zachodnia, pociągi SKM linii S1, S10, S3, S4 i S40 w obu kierunkach mogą być opóźnione do około 45 minut".

Niektóre pociągi SKM zostały odwołane. Są to:

  • - linia S1 nr 97204/5 ze stacji Otwock (odjazd o godz. 5:31) do stacji Pruszków został odwołany na odcinku Warszawa Falenica - Pruszków;
  • linia S4 nr 99280/1 ze stacji Warszawa Gdańska (odjazd o godz. 5:03) do stacji Piaseczno został odwołany w całej relacji;
  • linia S4 nr 99704/5 ze stacji Piaseczno (odjazd o godz. 6:14) do stacji Zegrze Południowe został odwołany na odcinku Piaseczno - Warszawa Gdańska.

Ponadto odwołane zostały przejazdy pociągów SKM linii S1:

  • nr 99264 ze stacji Pruszków (odjazd o godz. 7.41) do stacji Warszawa Zachodnia został odwołany w całej relacji,
  • nr 19267 ze stacji Warszawa Zachodnia (odjazd o godz. 8.11) do Pruszkowa został odwołany w całej relacji,
  • nr 19268 ze stacji Pruszków (odjazd o godz. 8.44) do stacji Warszawa Zachodnia został odwołany w całej relacji,
  • nr 99269 ze stacji Warszawa Zachodnia (odjazd o godz. 9.12) do stacji Pruszków został odwołany w całej relacji.

Z powodu silnej burzy doszło do uszkodzenia urządzenia sterowania ruchem na stacji Warszawa Zachodnia. "Burze cały czas krążą w okolicach Warszawy, ale są już znacznie słabsze. Grzmi miejscami w pasie od Zakroczymia po Mszczonów. Te strefy będą powoli wygasać" - poinformował w piątek rano profil Info Meteo Warszawa. Jak dodano, wieczorem również prognozowane są silne burze. "Dużo burz powinno być także na zachodzie województwa" - dodano.

IMGW ostrzega przed burzami z gradem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował w piątek rano o silnych burzach z gradem. "Miejscami prognozowane są burze, z silnymi opadami deszczu od 20 mm do 35 mm, porywami wiatru do 80 km/h i gradem. Stopień ostrzeżenia może zostać podniesiony na wyższy" - przekazano.

Więcej o: