Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym na Woli. Mężczyzna przeszedł pod szlabanem

Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym na granicy Woli i Bemowa. Pociąg relacji Berlin-Warszawa Gdańska potrącił mężczyznę, który przeszedł pod szlabanem. Zginął na miejscu.
Zobacz wideo Anna i Justyna prowadzą obozy dla młodzieży. "Nie gwałcimy dzieci" ["Jesteśmy rodziną" - odc. 6. "Wychowamy wasze dzieci"]

Do wypadku doszło w niedzielę wieczorem, na przejeździe kolejowym na ulicy Strąkowej na warszawskiej Woli - informuje Miejski Reporter na Facebooku. Mężczyzna przeszedł pod szlabanem i wszedł pod nadjeżdżający pociąg. Zginął na miejscu. Pasażerowie pociągu relacji Berlin-Warszawa Gdańska nie mogą opuścić pociągu, najprawdopodobniej do czasu zakończenia pracy służb. Pociągiem podróżowało około 300 osób - czytamy w relacji. Przejazd kolejowy na granicy Woli i Bemowa jest zablokowany, a ruch pociągów wstrzymany. Na miejscu pracuje policja pod nadzorem prokuratora.

Jak dowiedział się portal MetroWarszawa, o godzinie 22:00 pasażerowie zaczęli być przeprowadzani do komunikacji zastępczej. Choć pociąg z Berlina dotarł niemal do końca trasy, obecna na miejscu policja pozwoliła pasażerom wyłącznie na przejście do zastępczego pociągu. Dwaj mężczyźni uciekli, korzystając z zamieszania. 

Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym na Woli. Mężczyzna przeszedł pod szlabanem

Warszawski Transport Publiczny poinformował o utrudnieniach komunikacyjnych i zmianach w honorowaniu biletów Kolei Mazowieckich w autobusach linii 102 na odcinku PKP Olszynka Grochowska - Dw. Wschodni (Lubelska) oraz w linii 202 na odcinku Metro Stadion Narodowy - Dw. Wschodni (Lubelska). Przewoźnik dodał, że są też utrudnienia w kursowaniu linii KM R90 z powodu zablokowanego przejazdu kolejowego na ulicy Strąkowej. Możliwe są opóźnienia i odwołanie poszczególnych kursów. PKP z kolei na Portalu Pasażera informuje o opóźnieniach pociągów, które miały przyjechać na stację Warszawa Gdańska. Największe opóźnienia o godz. 22:00 miały pociągi ze Szczecina - 125 minut i z Łodzi Fabrycznej - 143 minuty W obu przypadkach jako powodów wskazano "wypadek z udziałem człowieka".

***

Więcej o: