Sochaczew. Chciała wręczyć egzaminatorowi łapówkę. Mężczyzna wezwał policję

Katarzyna Rochowicz
Po rozpoczęciu egzaminu teoretycznego na kwalifikację zawodową 45-letnia kobieta chciała wręczyć łapówkę egzaminatorowi. Mężczyzna wezwał policję. Kobiecie grozi do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Sochaczew w woj. mazowieckim. W poniedziałek 24 lipca policja poinformowała, że została powiadomiona o próbie wręczenia łapówki.

Zobacz wideo Rozbity warszawski gang narkotykowy

Sochaczew. 45-latka chciała "zapłacić" za egzamin teoretyczny

45-letnia kobieta po rozpoczęciu egzaminu teoretycznego na kwalifikację zawodową dla kierowców  usiłowała wręczyć egzaminatorowi pieniądze w zamian za pozytywny wynik testu. Mężczyzna nie przyjął oferowanej mu łapówki, a na miejsce wezwał funkcjonariuszy policji.

Mundurowi z komendy w Sochaczewie przyjechali do ośrodka, zatrzymali kobietę i doprowadzili ją na komendę policji. "W prokuraturze usłyszała zarzut usiłowania wręczenia korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną w celu skłonienia jej do naruszenia przepisów prawa poprzez poświadczenia nieprawdy co do uzyskania przez 45-latkę pozytywnego wyniku egzaminu teoretycznego" - przekazała policja na swojej stronie internetowej.

Wobec 45-latki zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju. Kobiecie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Więcej o: