Mokotów. Zostawili dzieciom dziwną wiadomość i wyszli z domu. Ogłoszono "czerwony alarm"

Katarzyna Rochowicz
Warszawska policja poszukuje małżeństwa, które wyszło w nocy z 20 na 21 maja z domu i nie powróciło. Funkcjonariusze apelują do osób, które posiadają informacje na ich temat i proszą o pilny kontakt.
Zobacz wideo Zwykły dzień w Sejmie. Czarnek nazwany "hejterem", Budka pyta Witek "Czy Pani wie, co tu się dzieje!?"

Mokotowscy policjanci poszukują zaginionego małżeństwa z Warszawy, które wyszło z domu w nocy 20 na 21 maja 2023 roku około północy i nie wróciło do tej pory. Zaginieni to 49-letni Adam Jagła oraz 44-letnia Aneta Jagła. Nie nawiązali żadnego kontaktu z rodziną. Policja apeluje, aby wszystkie osoby, które posiadają jakąkolwiek wiedzę na temat miejsca pobytu zaginionych lub widziały ich w ostatnim czasie zgłosiły się do oficera dyżurnego policji przy ul. Malczewskiego 3/5/7 lub do najbliższej jednostki policji.

Jak podaje RMF FM, w poszukiwania zaangażowanych jest kilkudziesięciu policjantów. Małżeństwo miało zostawić w domu dwóch nastoletnich synów. Dane o Anecie i Adamie Jagła trafiły też do wszystkich jednostek w kraju, a także do baz danych Schengen. Jak przekazuje Onet, na komisariacie na Mokotowie wprowadzono stan "czerwonego alarmu". Poszukiwania małżeństwa trwają nie tylko w tej dzielnicy. Mundurowi mają prowadzić je również w innych rejonach stolicy. Według nieoficjalnych informacji ustalonych przez Onet małżeństwo miało zostawić swoim dzieciom list, w którym napisane było między innymi, że "życzą im powodzenia w życiu". Dzieci znajdują się pod opieką najbliższych.

"Czerwony alarm" polega na oddelegowaniu do działania wszelkich dostępnych sił. Do akcji włączają się w takiej chwili policjanci różnych pionów. Przeczesują oni m.in. wszelkie miejsca, w których mogą znajdować się poszukiwane osoby, takie jak ogródki działkowe czy okolice rzek.

Zaginęło małżeństwo z Mokotowa. Rysopisy

Aneta Jagła ma 170 cm wzrostu, sylwetka masywna, włosy długie fryzura typu bob, prawdopodobnie posiada tatuaż na lewym ramieniu, może nosić okulary korekcyjne. Może posiadać przy sobie kartę bankomatową banku ING lub PKO BP. W dniu zaginięcia ubrana była na sportowo.

Adam Jagła ma 182 cm wzrostu, sylwetka normalna, włosy krótkie szpakowate, zarost krótki, kuleje na prawą nogę, prawdopodobnie posiada tatuaż na lewym ramieniu. Może posiadać przy sobie kartę bankomatową banku ING lub PKO BP. W dniu zaginięcia ubrany był na sportowo.

Wszystkie osoby, które mają informacje mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu poszukiwanych, proszone są o kontakt z Komendą Rejonową Policji Warszawa II przy ul. Malczewskiego 3/5/7 – nr tel. 47 72 392 50 lub 47 72 392 52, najbliższą jednostką Policji lub całodobowymi numerami 112. Informacje można również przekazywać na adres: oficer.prasowy.krp2@ksp.policja.gov.pl.

Więcej o: