Warszawa uruchomi oddział in vitro w szpitalu. Rafał Trzaskowski podał datę

Szpital w Warszawie wkrótce otworzy oddział in vitro przy ul. Inflanckiej. Prezydent miasta Rafał Trzaskowski zapowiedział, że kobiety będą mogły za darmo skorzystać ze wszystkich niezbędnych badań i procedur in vitro.
Zobacz wideo 800 plus, alert RCB, parodiowanie Szydło i bucząca publiczność. Skrót spotkania Tuska i Trzaskowskiego

Kobiety starające się o dziecko będą mogły zaplanować macierzyństwo, skorzystać z wszystkich niezbędnych badań i procedur in vitro, uczęszczać do szkoły rodzenia i skorzystać ze wsparcia psychologicznego. - Wszystko bezpłatnie, wszystko w jednym miejscu - ogłosił w piątek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podczas konferencji prasowej. Publiczny instytut zostanie otwarty przy ul. Inflanckiej 26 maja, w Dzień Matki.

Warszawa. Szpital otworzy instytut in vitro

Warszawa prowadzi program wspierania zabiegów zapłodnienia in vitro. W ubiegłym roku radni zdecydowali o zwiększeniu finansowania na ten cel w latach 2023-2025 z kwoty 33 do 40 milionów złotych. - Z tego programu w Warszawie urodziło się już 1,8 tys. dzieci - wskazał Trzaskowski. Następnie przypomniał o programie żłobkowym. - Otworzyliśmy 16 tys. darmowych miejsc w żłobkach - mówił. - Robimy wszystko, by mamy i rodziny mogły skorzystać z darmowej opieki żłobkowej. Robimy to od wielu lat. To nie są wyłącznie zapowiedzi, tylko program, który realizujemy - podkreślił prezydent Warszawy. Zapowiedział również, że 280 tys. przedszkolaków i uczniów będzie mogło kolejny raz skorzystać z programu bezpłatnych wycieczek do kin i muzeów. - Od 2019 r. przeznaczyliśmy prawie 1 mld zł na szpitale i przychodnie - mówił dalej.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski: Jarosław Kaczyński próbuje nam planować życie

- Budżet centralny rośnie trzy razy szybciej niż budżet Warszawy. Duża część pieniędzy z naszych podatków wędruje do budżetu centralnego, a potem jest rozdawana według kryteriów politycznych. Dzisiejsza władza często próbuje nas uczyć, jak żyć, próbuje nam odpowiadać o rodzinie, chociaż sam prezes PiS Jarosław Kaczyński nie wie w tej sprawie specjalnie dużo. Próbuje nas pouczać, próbuje nam planować życie, a my po prostu budujemy enklawę wolności, współpracujemy z rodzinami i je wspieramy w rzeczywisty sposób - mówił.

Więcej o: