Wąż zbożowy wkradł się do mieszkania na Grochowie. Właściciel znalazł go w łóżku

Wąż zbożowy potajemnie wkradł się do jednego z mieszkań na Grochowie. Rozejrzał się i postanowił wygodnie odpocząć w łóżku - informuje w komunikacie Straż Miejska miasta stołecznego Warszawy.

Nietypowa sytuacja miała miejsce po południu 9 maja w bloku przy ulicy Zagójskiej. - Gdy gospodarz lokalu wrócił do domu i wszedł do pokoju, w pierwszej chwili pomyślał, że to, co leży na łóżku, znalazło się tam za sprawką jego psa. Jednak gdy podszedł bliżej, ze zdumieniem stwierdził, że to wąż - przekazała, cytowana w informacji, młodsza inspektor Sylwia Pawlak z Ekopatrolu straży. 

Mężczyzna wziął duży słoik i wsunął do niego budzącego się węża, a następnie zadzwonił pod numer 986. Po przyjeździe na miejsce strażnicy odebrali nieproszonego gościa i przewieźli do Centrum CITES na terenie warszawskiego ZOO, gdzie trafiają wszystkie odłowione przez nich gady. 

Zobacz wideo Drugie tyle na drodze ekspresowej. Mandat 2,5 tys. zł dla kierowcy BMW

- Tajemnicą węża pozostanie, skąd przybył i w jaki sposób udało mu się wślizgnąć do mieszkania na trzecim piętrze. Węże zbożowe są często hodowane w polskich domach, ponieważ nie są jadowite. Mogą najwyżej niegroźnie pokąsać. Dla bezpieczeństwa w podobnych przypadkach radzimy odizolować pomieszczenie, w którym jest wąż, i wezwać nas - dodaje Pawlak. 

Wąż zbożowy. Gdzie można go spotkać? 

Wąż zbożowy najczęściej jest pomarańczowobrązowy z czerwonymi, pomarańczowymi lub brązowymi plamami i osiąga od 76 do 126 centymetrów, choć zdarzają się osobniki mające nawet około 180 cm. Zwierzę jest powszechnie hodowane w warunkach domach i nie jest jadowite. Naturalnie żyje w południowo-wschodniej części Stanów Zjednoczonych, można go również spotkać na Hawajach oraz w niektórych miejscach w Europie. 

Więcej o: