Figurka Maryi pozbawiona głowy leżała w trawie. Po kilkunastu dniach policja znalazła sprawcę

Nawet pięć lat więzienia grozi 38-letniemu mężczyźnie, który w połowie kwietnia zniszczył zabytkową figurkę Matki Boskiej. Figurka znajdowała się w kaplicy za kościołem przy ul. Czerniakowskiej w Warszawie. Mężczyzna usłyszał m.in. zarzut obrażenia uczuć religijnych.

"Kapliczka z figurką od lat była miejscem spotkań mieszkańców dzielnicy Wilanów, którzy gromadzili się przy niej w trakcie nabożeństw. W połowie kwietnia br. doszło do jej zniszczenia na szkodę Klasztoru Bernardynów. Wyrwanie figurki z cokołu oraz oderwanie głowy od całości to elementy, które wskazywały na celowe działanie sprawcy" - przekazała w komunikacie asp. Iwona Kijowska z Komendy Rejonowej Warszawa II. Straty oszacowano na 2 tys. zł.

Zobacz wideo "Nie zastanawiamy się, jak koszulka za 30 zł wpływa na środowisko"

Ostatecznie ustalono, że wandalem był 38-letni mężczyzna. W mokotowskiej prokuraturze postawiono mu zarzut znieważenia przedmiotu czci religijnej, obrażenia uczuć religijnych oraz uszkodzenia mienia. 38-latek został objęty dozorem policyjnym.

Wilanów. Wandal zniszczył figurkę Matki Boskiej

"W trakcie przesłuchania mężczyzna przyznał się do uszkodzenia figurki, opisując przebieg zdarzenia. Twierdził, że po prostu uderzył figurkę, nie przewidując, że się rozbije. (...) 38-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Czynności w sprawie nadzorowane są przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Mokotów" - dodaje asp. Iwona Kijowska.

Więcej o: