Krzyż na kościele przy ul. Kondratowicza świeci za jasno? Zbada to urząd. Wpłynęła skarga od mieszkańca

Do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego wpłynęła skarga od jednego z mieszkańców Bródna, który uważa, że krzyż na kościele przy ul. Kondratowicza może świecić za jasno. Sprawie przyglądają się urzędnicy, którzy już skontaktowali się z parafią.

12-metrowy krzyż znajduje się na kościele Parafii św. Włodzimierza przy ul. Kondratowicza na warszawskim Bródnie. W nocy włączane jest oświetlenie. Sprawie krzyża w marcu zaczęli przyglądać się urzędnicy z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, którzy wszczęli postępowanie wyjaśniające.

Zobacz wideo Zobacz także. Hennig-Kloska: Konfederacja próbuje wprowadzić ustawowe małżeństwa nierozerwalne. To jest absurd!

Kościół św. Włodzimierza. Czy krzyż świeci zbyt jasno?

Jak przekazała portalowi Metrowarszawa.gazeta.pl Joanna Gąsiorowska, p.o. Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego dla m.st. Warszawy, wniosek w tej sprawie został złożony przez okolicznego mieszkańca. W rezultacie pod koniec marca inspektorat wezwał parafię do "przedłożenia protokołu z pomiarów natężenia oświetlenia". 

Parafia wciąż ma czas na przesłanie dokumentów. "Dalsze czynności zostaną podjęte po przedłożeniu przez zobowiązaną parafię dokumentacji pomiarowej, bowiem są od nich uzależniane" - wyjaśnia Joanna Gąsiorowska. - Czymś przykrym byłoby, że komuś przeszkadza krzyż nocą. Nikt z tym problemem się do mnie nie zgłosił - komentował przed kilkoma dniami w rozmowie z Polsat News ks. Marek Twarowski, proboszcz parafii św. Włodzimierza.

***

Porannej Rozmowy i Zielonego Poranka możecie słuchać też w wersji audio w dużych serwisach streamingowych, np. tu:

Więcej o: