Chwile grozy w Pendolino. Agresywny pasażer dewastował pociąg. Mamy zdjęcia

W piątek w Pendolino jadącym z Warszawy do Krakowa agresywny pasażer wybił szybę. Interweniowała policja. Jedna z Czytelniczek przesłała redakcji Gazeta.pl zdjęcia z pociągu.

O sprawie informowaliśmy w piątek wieczorem. - Około godz. 19:00 w pociągu Express InterCity Premium, który jechał z Warszawy do Krakowa, agresywny pasażer wybił szybę w drzwiach wejściowych do pociągu - przekazała w rozmowie z Gazeta.pl Marta Ziemska z zespołu prasowego PKP Intercity. Jak dodała, maszynista zatrzymał pociąg na najbliższej stacji (były to Psary), a na miejsce wezwano policję i straż ochrony kolei. Jak udało nam się dowiedzieć, mężczyzna został przekazany załodze pogotowia.

Zobacz wideo Początek przemówienia Zełenskiego. Po krótkim powitaniu prezydent Ukrainy zaczął mówić po polsku

Chwile grozy w Pendolino

Czytelniczka Gazeta.pl, która jechała Pendolino z Warszawy i zawiadomiła kierowniczkę pociągu o tym, że agresywny pasażer zaczął dewastować drzwi, przesłała nam zdjęcia:

Chwile grozy w PendolinoChwile grozy w Pendolino fot. Czytelniczka Gazeta.pl

Chwile grozy w PendolinoChwile grozy w Pendolino fot. Czytelniczka Gazeta.pl

W piątek Marta Ziemska z zespołu prasowego PKP Intercity przekazała portalowi Gazeta.pl, że pociąg dojechał do Krakowa z 90-minutowym opóźnieniem. - Nie mógł jechać z rozkładową prędkością ze względu na to, że szyba była stłuczona. Pasażerowie byli pod opieką drużyny konduktorskiej - podkreśliła. Jednocześnie zaznaczyła, że takie zdarzenia są rzadkością w Pendolino.

Więcej o: