Wizyta prezydenta Wołodymyra Zełenskiego w Polsce. Utrudnienia w ruchu na warszawskich ulicach

Katarzyna Rochowicz
W środę 5 kwietnia do Warszawy przybędzie Wołodymyr Zełenski. W związku z wizytą prezydenta Ukrainy, na stołecznych ulicach można spodziewać się utrudnień. Miasto apeluje do mieszkańców, aby korzystali z metra i pociągów.

Prezydent Ukrainy podczas swojej środowej wizyty w Polsce będzie rozmawiał z Andrzejem Dudą, a po południu na Zamku Królewskim spotka się z Polakami oraz Ukraińcami przebywającymi w naszym kraju. Zaplanowane jest również spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim.

Zobacz wideo Janusz Zemke gościem Porannej Rozmowy Gazeta.pl

Zełenski w Warszawie. Zapowiadane są utrudnienia w ruchu

Stołeczny ratusz zapowiedział, że w związku z wizytą należy liczyć się z utrudnieniami w poruszaniu się po ulicach stolicy. Spodziewane są zmiany tras komunikacji miejskiej (chodzi o autobusy i tramwaje), mogą też być one skracane. Niektóre z ulic mogą zostać zamknięte przez policję. Wówczas obowiązywać będą objazdy. Na stołecznych drogach będzie można skorzystać z pomocy informatorów Warszawskiego Transportu Publicznego czy instruktorów nadzoru ruchu.

Dokładne szczegóły przebiegu wizyty prezydenta Zełenskiego nadal nie zostały ujawnione ze względów bezpieczeństwa. W związku z tym WTP przekazało, że będzie uaktualniać informacje dotyczące funkcjonowania komunikacji miejskiej na stronie internetowej, w mediach społecznościowych i w relacji na żywo z warszawskich ulic w środę w godzinach 7:00-18:00. Władze miasta zachęcają też do korzystania z metra i pociągów.

Profil stołecznej policji na Twitterze przekazał z kolei, że należy spodziewać się dużych utrudnień ruchu w centrum Warszawy.

"W związku z wizytą Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w Warszawie należy spodziewać się dużych utrudnień ruchu w centrum stolicy. Mieszkańców i odwiedzających Warszawę zachęcamy do korzystania w miarę możliwości z komunikacji publicznej" - głosi komunikat policji. 

Więcej o: