Ponad sto pojemników z podejrzaną substancją odkryto na Targówku. "Chemiczny zapach"

Wiceburmistrz Targówka Jędrzej Kunowski poinformował, że przy ulicy Odrowąża znajduje się składowisko ponad 100 dużych pojemników z nieznaną substancją chemiczną. Teren został zabezpieczony a sprawa zgłoszona do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Wiceburmistrz Targówka Jędrzej Kunowski przekazał, że pojemniki z nieustaloną na tę chwilę substancją zostały odkryte na działce przy ulicy Odrowąża. -  Aby, stwierdzić co dokładnie jest w zbiornikach, konieczne będzie przeprowadzenie specjalistycznych badań - wyjaśnia w rozmowie z tvnwarszawa.pl.

W czwartek na miejscu pracowała straż pożarna, która zabezpieczyła jeden z rozszczelnionych pojemników. - My ze swojej strony zabezpieczyliśmy teren, ogrodziliśmy działkę i postawiliśmy znaki z zakazem wstępu. Aktualnie trwa nasza kontrola - przekazał burmistrz w rozmowie ze stacją. 

Zobacz wideo Ścigali się w mieście. Ulice potraktowali jak tor wyścigowy

Na działce znajduje się około 100 pojemników

Jak relacjonował reporter tvnwarszawa.pl Mateusz Szmelter, na działce znajduje się ponad 100 pojemników o objętości około tysiąca litrów. - Stoją w dwóch piętrach. Część konstrukcji się załamała, co mogło spowodować rozszczelnienie. W pobliżu unosi się ostry chemiczny zapach - opisywał. 

Jędrzej Kunowski podkreśla, że dzielnica będzie starała się o pozyskanie dodatkowych środków finansowych na utylizację pojemników. - Nieruchomość należy do prywatnej spółki. Właściciel jest znany, ale nieuchwytny - odpowiedział Kunowski w rozmowie z TVN24.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie jeszcze nie odniósł się do sprawy.

Więcej o: