Warszawa. Pożar basenu na Kabatach. Właściciele proszą o pomoc. "Szkody są ogromne"

W saunie pływalni Aqua Spa Kabaty wybuchł pożar, który szybko rozprzestrzenił się na inne obiekty. Uszkodzone zostały m.in. szatnie i łazienki, a w wyniku akcji gaśniczej podbasenie zostało zalane. Właściciele proszą o pomoc. "Szkody są ogromne, a proces uzyskania odszkodowania długi" - podkreślają.
Zobacz wideo Pożar w kamienicy. Policjanci pomogli starszemu mężczyźnie wydostać się z budynku

Do zdarzenia doszło w piątek, 24 marca. W saunie w pływalni Aqua Spa Kabaty wybuchł pożar, który rozprzestrzenił się i zniszczył znaczną część infrastruktury obiektu. Właściciele podkreślają, że zniszczeniu uległa hala basenowa - płytki, sufit, szyby, instalacje techniczne. Uszkodzone zostały też szatnie, łazienki i inne pomieszczenia, a w wyniku akcji gaśniczej zalane zostało podbasenie.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Pożar basenu na Kabatach. Właściciele proszą o pomoc

"Pożar odebrał miejsce pracy wielu wspaniałym instruktorom i innym pracownikom naszej pływalni. Szkody są ogromne, a proces uzyskania odszkodowania długi, dlatego chcielibyśmy poprosić Was o wsparcie" - apelują właściciele pływalni, którzy założyli zbiórkę. 

"Szacujemy, że aby wrócić funkcjonowania musimy zebrać szybko kwotę 120 tys. złotych na ponowne uruchomienie strefy basenowej" - poinformowali i dodali, że jeśli uzyskane odszkodowanie pokryje koszty remontu basenu, całą kwotę rozliczą, organizując bezpłatne zajęcia na basenie.

Aqua Spa to mała sieć basenów w Warszawie. Jej właścicielami są Hanna i Piotr Kędzia-Stępkowscy. Do godz. 13:25 w poniedziałek udało im się zebrać już nieco ponad 28 tys. złotych. W odbudowie obiektu po pożarze można pomóc, wpłacając pieniądze na zbiórkę: TUTAJ.

Więcej o: