Mazowieckie. 50-latek próbował zatrzymać pędzącego kierowcę. Został potrącony i dostał mandat

19-letni kierowca z powiatu żuromińskiego został ukarany przez policjantów za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Mandat otrzymał także potrącony przez młodego mężczyznę 50-letni pieszy, który próbował zatrzymać samochód.

Do zdarzenia doszło w połowie marca, o jego przebiegu żuromińska policja poinformowała w miniony piątek. 

Funkcjonariusze dostali zgłoszenie o potrąceniu pieszego przez kierowcę we wsi Konopaty. Kierowca miał następnie uciec. 50-letni pieszy uskarżał się na ból nadgarstka, miał też otarcia twarzy.

Zobacz wideo Zobacz także: 45-latek został przyłapany na kradzieży gadżetów erotycznych. Dla niepoznaki przebrał się za kobietę

Pieszy został przewieziony do szpitala w Żurominie. Już następnego dnia wyszedł do domu.

Konopaty. Kierowca i pieszy ukarani mandatami

Policjanci ustalili, że kierowca bmw jechał przez Konopaty z dużą prędkością. Zirytowany pieszy wszedł na ulicę i próbował zatrzymać auto przy użyciu latarki.

"Kierujący zatrzymał się przed pieszym. Po wymianie zdań postanowił ominąć mężczyznę, co niestety się nie udało. 50-latek został potrącony" - czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Żurominie.

Kierowcą bmw okazał się 19-latek. Młody mężczyzna był trzeźwy.

"Policjanci wyciągnęli konsekwencje od obu uczestników zdarzenia. Pieszy ukarany został mandatem za utrudnianie ruchu, natomiast kierujący bmw ukarany został za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym" - przekazał rzecznik KPP w Żurominie asp. Tomasz Łopiński.

***

Porannej Rozmowy i Zielonego Poranka możecie słuchać też w wersji audio w dużych serwisach streamingowych, np. tu:

Więcej o: