Dwie 15-latki upiły się w parku do nieprzytomności. Jedna zaległa na ławce, druga na chodniku

Dwie 15-latki wypiły po południu 21 marca pół litra wódki. Prawie nieprzytomne zostały zauważone przez spacerowiczów. Jedna nie była w stanie dmuchnąć w alkomat, druga - w wydychanym powietrzu miała 1,5 promila alkoholu.

Dochodziła godzina 14, gdy strażnicy miejscy z V Oddziału Terenowego przyjęli zgłoszenie o dwóch nastolatkach, które pod wpływem alkoholu leżały w parku Żeromskiego przy ulicy Krasińskiego. Kilka minut później patrol był we wskazanym miejscu - podaje warszawska Straż Miejska.

Strażnicy zastali tam jedną z nastolatek, która leżała na chodniku obok ławki. Od dziewczyny czuć było alkohol. Dobudzona 15-latka była zdezorientowana. Po chwili przyznała, że wypiła z koleżanką pół litra wódki. Strażnicy ułożyli nieletnią na ławce w pozycji bocznej, aby nie zakrztusiła się wymiocinami. Jej rówieśniczka leżała na ławce 10 metrów dalej. Też była pod wpływem alkoholu, ale była świadoma tego, co się stało i gdzie się znajduje.

Strażnicy miejscy wezwali pogotowie ratunkowe i policję. Pierwsza z nieletnich została zabrana karetką do szpitala. Drugą przebadano alkomatem - wynik wskazał 1,5 promila (0,69 mg/l) alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci przekazali ją wezwanym na miejsce opiekunom.

Więcej o: