Chaos komunikacyjny na kolei. Pociąg skierowano na zły tor. Kolejny raz

Kolejny raz pociąg pasażerski w Warszawie został skierowany na nieprawidłowy tor - wynika z ustaleń RMF FM. W związku z przebudową stacji Warszawa Zachodnia od tygodni trwa tam komunikacyjny chaos.

Pociąg PKP Intercity relacji Warszawa Gdańska - Wrocław Główny na stacji początkowej został skierowany na zły tor. PKP PLK zapewnia w rozmowie z RMF FM, że nie było zagrożenia bezpieczeństwa ruchu pociągów. To kolejny taki incydent w ostatnich dniach.

Zobacz wideo Wjechał autobusem na przejazd kolejowy, gdy zamykały się rogatki. 59-latek był pod wpływem narkotyków

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak informuje RMF24, w ubiegłym tygodniu trzy razy w rejonie dworca Warszawa Zachodnia pociąg pasażerski został skierowany na nieprawidłowy tor. Wycofywanie składu i skierowanie na poprawną trasę zajęło ponad pół godziny.

Problemy wynikają z wejścia życie nowego rozkładu jazdy. Na Warszawskim Węźle Kolejowym dołożono kilkadziesiąt nowych składów, które mają przejeżdżać przez remontowany dworzec Warszawa Zachodnia.

Chaos komunikacyjny na kolei. Z czego wynika?

Polskie Linie Kolejowe winą za sytuację obarczają przewoźników, tłumacząc, że zażądali zbyt wielu kursów, a rozkład stał się niemożliwy do realizacji. Od początku ubiegłego tygodnia zawieszono kursowanie kilkunastu par pociągów.

W piątek odbyło się posiedzenie sztabu kryzysowego, który szukał rozwiązań, żeby udrożnić ruch kolejowy w Warszawie. 

Loga banków UBS i Credit Suisse na budynkach w Zurychu Szwajcarzy reagują na upadek Credit Suisse ze zdziwieniem

W oświadczeniu przesłanym krakowskiej rozgłośni czytamy, że "PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w trybie natychmiastowym wdrażają dodatkowe procedury - 'koła bezpieczeństwa' - będącymi wsparciem dla dyżurnych ruchu na stacjach Warszawa Gdańska i Warszawa Zachodnia".

. Stopy procentowe w górę czy nie? Ciężka decyzja Fedu już dziś

Więcej o sprawie pisał warszawski oddział "Gazety Wyborczej". 

Więcej o: