Poszukiwany Europejskim Nakazem Zatrzymania został aresztowany na warszawskiej Białołęce

Aleksandra Boryń
W czasie kontroli osób bezdomnych policjanci z Białołęki trafili na 68-letniego obywatela Łotwy. Mężczyzna był poszukiwany m.in. za posiadanie substancji odurzających. Zastosowano wobec niego tymczasowy areszt.

Jedną z osób bezdomnych, czekających na przyjęcie do noclegowni był 68-letni obywatel Łotwy. W czasie kontroli tożsamości osób ubiegających się o ulokowanie w placówce, policjanci z komisariatu na Białołęce sprawdzili dane mężczyzny w systemach informatycznych. Jak się okazało, był on poszukiwany przez władze Łotwy. Za mężczyzną wystawiono Europejski Nakaz Aresztowania, wydany przez Republikę Łotwy. Był ścigany za przestępstwa związane z nielegalnym posiadaniem substancji odurzających i zamiarem ich sprzedaży.

Policjanci zatrzymali 68-latka i przewieźli go do komisariatu przy ulicy Myśliborskiej na warszawskiej Białołęce. O jego zatrzymaniu poinformowano Prokuraturę Okręgową Warszawa-Praga, a następnego dnia przewieziono tam mężczyznę. Do Sądu Okręgowego wpłynął wniosek o tymczasowe aresztowanie 68-latka, a sąd zastosował wobec ściganego tymczasowy areszt na 7 dni.

Mężczyzna pozostaje w dyspozycji Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, a niedługo zapadną decyzje, czy zostanie on przekazany łotewskim organom ścigania

- dodaje kom. Paulina Onyszko.

Więcej o: