Ursynów. Posypywarka spadła z jezdni i zawisła na skarpie. Kierowca był pijany

Kierujący posypywarką zjechał z jezdni na ulicy Kokosowej i zawisł na skarpie. Jak podaje TVN Warszawa, kierowca pojazdu był pijany.

Jak informuje stołeczny Zakład Oczyszczania Miasta, w całodobowej gotowości do odśnieżania ulic Warszawy jest ponad 300 pługów i posypywarek. Swoimi działaniami obejmują 1600 km dróg, którymi kursują autobusy komunikacji miejskiej.

W sobotnie popołudnie na Ursynowie, na ulicy Kokosowej jedna z posypywarek spadła z pasa jezdni i zawisła na skarpie. Na miejsce przyjechały trzy zastępy straży pożarnej, by wydobyć pojazd.

Stołeczna policja w rozmowie z TVN Warszawa poinformowała, że kierowca posypywarki był pijany - miał około 1,5 promila w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany.

Odśnieżanie Warszawy

ZOM monitoruje prognozy, dane meteorologiczne, które co 10 minut są aktualizowane na stacjach pogodowych. Na terenie stolicy działają służby kontrolne, które sprawdzają stan nawierzchni jezdni. Na podstawie analizy tych danych w Centrum Dowodzenia ZOM podejmowane są decyzje o ogłoszeniu akcji. W odśnieżaniu przystanków i innych terenów dla pieszych o łącznej powierzchni 3,5 mln m kw., biorą też udział ekipy porządkowe wyposażone w szufle i piasek.

Zarząd Oczyszczania Miasta zaapelował do kierowców, którzy w niekorzystnych warunkach przemieszczają się ulicami Warszawy, aby przepuszczali pojazdy służb oczyszczania miasta. "Dzięki tej współpracy pługoposypywarki sprawnie wykonają swoje zadania, co przełoży się na wzrost bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego i korzystnie wpłynie na utrzymanie przejezdności stołecznych dróg" - czytamy.

Więcej o: