Warszawa. Spiłował rurę z gazem, bo mu przeszkadzała w remoncie. Nie widział w tym niczego złego

Mieszkaniec bloku na jednym z osiedli Pragi-Południe w Warszawie spiłował rurę od gazu. Jak mówił, przeszkadzała mu w remoncie. Gdy z rury zaczął ulatniać się gaz, mężczyzna ją zakorkował. Policja zatrzymała go za sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia, grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Policjanci zostali zaalarmowani, że w 10-piętrowym bloku na jednym z osiedli Pragi-Południe w Warszawie prawdopodobnie ulatnia się gaz. Na miejscu działały już służby. Straż pożarna i pogotowie gazowe szybko opanowały sytuację i nikomu nic się nie stało, a wszelkie zagrożenia zostały szybko zażegane - informuje Komenda Rejonowa Policji Warszawa VII.

Warszawa. Mężczyzna robił remont i spiłował rurę z gazem. Nie pasowała do aranżacji pomieszczenia

Dzielnicowi zorientowali się w sytuacji i zatrzymali 49-letniego mężczyznę. Jak się okazało, to jego nieodpowiedzialne zachowanie spowodowało, że w bloku zaczął ulatniać się gaz.

Więcej informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Mężczyzna prowadził remont w mieszkaniu. Jedna z rurek, która przebiegała wzdłuż ściany, przeszkadzała mu w pracach i nie pasowała do zaplanowanej aranżacji pomieszczenia. Dlatego 49-latek ją upiłował. Jak później tłumaczył, na początku nic się nie ulatniało - uznał nawet, że nie ma tam gazu.

Kiedy jednak poczuł gaz, postanowił samodzielnie rozwiązać problem - najpierw nagwintował rurkę, a następnie ją zakorkował i zupełnie nie widział w tym niczego złego. Mężczyzna został zatrzymany.

Warszawa. Spiłował rurę z gazem i zakorkował. Teraz grozi mu więzienie

W Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym policjanci zgromadzili dowody i na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanemu zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

Zobacz wideo Warszawa. Podpalił biletomat, rzucając w niego zrobionym samodzielnie koktajlem Mołotowa
Więcej o: