Zuchwała kradzież na Woli. 27-latek upił znajomego i ściągnął mu z palca obrączkę

Ze wstępnych ustaleń wynika, że sprawca spożywał alkohol z pokrzywdzonym. W końcu wykorzystał moment i skradł mu obrączkę z dłoni. 27-latek wpadł w ręce mundurowych i został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie, gdzie usłyszał zarzut kradzieży zuchwałej, działając w warunkach recydywy.

Policjanci z Woli zostali powiadomieni o kradzieży, gdzie łupem sprawcy była złota obrączka o wartości niemalże pięciu tysięcy złotych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że sprawca wykorzystał moment, kiedy spożywał alkohol z pokrzywdzonym i zdjął z jego palca złotą obrączkę. Policjanci w tej sprawie zabezpieczyli monitoring i gromadzili materiał dowodowy. Operacyjni spersonalizowali mężczyznę, który był podejrzany o tę kradzież.

Do zatrzymania doszło na warszawskim Śródmieściu. 27-latek na widok mundurowych zmienił kierunek marszu i unikał kontaktu wzrokowego z funkcjonariuszami, licząc, że w taki sposób uniknie odpowiedzialności.

Więcej informacji z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Po zatrzymaniu mężczyzna został doprowadzony do wolskiej komendy, a następnie do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola, gdzie usłyszał zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej. Ustalono, że mężczyzna działał w warunkach recydywy. Za kradzież zuchwałą grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Czynności w sprawie postępowania nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa-Wola w Warszawie.

Więcej o: