"Płać PIT w Warszawie". W loterii ratusza do wygrania m.in. auto. "Serio? Za mało ich?"

Ratusz zachęca mieszkańców Warszawy do rozliczenia PIT-ów w stolicy. Właśnie ruszyła specjalna loteria. Osoby, które zgłoszą swój udział, mogą wygrać m.in. samochód. Główna nagroda wywołała w mediach społecznościowych nieco kontrowersji.

Loteria "Płać PIT w Warszawie" wystartowała w niedzielę. Ratusz wskazuje, że nie trzeba być zameldowanym w stolicy, wystarczy tylko wskazać Warszawę jako miejsce zamieszkania w deklaracji podatkowej PIT za 2022 rok.

Następnie do 31 maja należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.placpitwwarszawie.pl.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Główną nagrodą jest samochód Toyota Yaris MY22 o wartości ok. 103 tys. zł. Do tego polisa ubezpieczeniowa na rok. Zwycięzca otrzyma też dodatkową nagrodę pieniężną - ok. 11,5 tys. zł - zostanie ona jednak w całości na zapłatę podatku dochodowego od wartości nagrody głównej.

Do wygrania są również trzy rowery elektryczne UNITY Raggio o wartości 4,6 tys. zł każdy (do tego 511 zł na pokrycie podatku) i pięć zegarków Smartwatch V8, które warte są 350 zł.

Zobacz wideo Biedroń: Nie wierzę, że Prezydent podpisze nowelizację SN w takiej formule, jak jest teraz

"Płać PIT w Warszawie". Ruszyła loteria ratusza

W komentarzach na oficjalnym profilu miasta niektórzy użytkownicy zwracali uwagę, że główną nagrodą nie powinien być samochód, skoro ratusz od lat zachęca do korzystania z komunikacji miejskiej.

"Samochód? Serio? Za mało ich w Warszawie? Bilet karty miejskiej byłby bardziej na miejscu" - napisała jedna z użytkowniczek.

"Samochód jest hybrydowy, do wygrania również rowery elektryczne. Do korzystania z komunikacji miejskiej zachęcamy każdego dnia, a konkursy na przedłużenie karty miejskiej prowadzi Warszawski Transport Publiczny - zachęcamy do obserwowania" - odpowiadali administratorzy profilu.

Z danych ratusza wynika, że w Warszawie mieszka ponad 2 mln osób, z czego niecałe 1,5 mln rozlicza swój PIT w stolicy.

"Te brakujące wpływy z podatków pozwoliłyby na realizację kolejnych inwestycji oraz rozwój usług dla mieszkańców. Przyjazny środowisku transport publiczny, utrzymanie dotychczasowych oraz budowa nowych placówek oświatowych i instytucji kultury, lepsza opieka społeczna i ochrona zdrowia – to tylko część zadań, na które miasto mogłoby przeznaczyć dodatkowe środki z PIT" - czytamy w komunikacie.

Więcej o: