Zziębnięta 20-latka z malutką córką nie miały gdzie spać. Koczowały na klatce schodowej

Strażnicy miejscy pomogli 20-latce z 2,5-letnią córką, które nocowały na klatce schodowej jednej z kamienic przy ul. Podskarbińskiej na warszawskiej Pradze-Południe. Kobieta pokłóciła się z partnerem, a rodzina stwierdziła, że nie znajdzie dla niej miejsca.

"Około godziny 22 strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie o kobiecie z małym dzieckiem koczującej na klatce schodowej jednej z kamienic przy ul. Podskarbińskiej. Podczas interwencji funkcjonariusze zastali na miejscu 20-letnią kobietę i jej córkę" - opisuje straż miejska w opublikowanej w mediach społecznościowych w czwartek 5 stycznia informacji. 

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

20-latka pokłóciła się z partnerem. Nie przyjęła jej rodzina

Matka wyjaśniła funkcjonariuszom, że przed kilkoma dniami, po kłótni z konkubentem, przyjechała z Bydgoszczy do rodziny na Grochowie. Jak dodała kobieta, rodzina stwierdziła, że nie znajdzie dla niej miejsca i musi na własną rękę poszukać noclegu.

20-latka nie miała pieniędzy, by znaleźć zakwaterowanie. Strażnikom udało się znaleźć dla matki z 2,5-letnim dzieckiem nocleg w ośrodku interwencji kryzysowej na terenie Ursynowa. 

Zobacz wideo Warszawa. Podpalił biletomat, rzucając w niego zrobionym samodzielnie koktajlem Mołotowa

W Warszawie działają trzy noclegownie

Warszawski ratusz przypomina, że w mieście działają trzy miejsca tymczasowego, interwencyjnego schronienia, sześć jadłodajni, trzy łaźnie, trzy punkty poradnictwa, w tym jeden z usługami medycznymi, pralnia i całodobowa ogrzewalnia. We wszystkich dzielnicach pracują też streetworkerzy, także medyczni.

"Z noclegu można skorzystać w trzech placówkach: w noclegowni przy ul. Kaczorowej 39, która każdej nocy zapewnia schronienie łącznie 100 osobom oraz w dwóch interwencyjnych miejscach tymczasowego schronienia przy ul. Myśliborskiej 53 i przy ul. 6-go sierpnia 1/5" - podaje UM Warszawa.

Oprócz tego działa 20 schronisk, z czego dziewięć świadczy usługi opiekuńcze. Na zlecenie m.st. Warszawy prowadzona jest też dystrybucja żywności do placówek dla osób bezdomnych przez Bank Żywności SOS Warszawa.

Mychajło PodolakWładimir Putin ogłasza zawieszenie broni. Jest odpowiedź Ukrainy

Więcej o: