Zziębnięta 20-latka z malutką córką nie miały gdzie spać. Koczowały na klatce schodowej

Strażnicy miejscy pomogli 20-latce z 2,5-letnią córką, które nocowały na klatce schodowej jednej z kamienic przy ul. Podskarbińskiej na warszawskiej Pradze-Południe. Kobieta pokłóciła się z partnerem, a rodzina stwierdziła, że nie znajdzie dla niej miejsca.

"Około godziny 22 strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie o kobiecie z małym dzieckiem koczującej na klatce schodowej jednej z kamienic przy ul. Podskarbińskiej. Podczas interwencji funkcjonariusze zastali na miejscu 20-letnią kobietę i jej córkę" - opisuje straż miejska w opublikowanej w mediach społecznościowych w czwartek 5 stycznia informacji. 

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

20-latka pokłóciła się z partnerem. Nie przyjęła jej rodzina

Matka wyjaśniła funkcjonariuszom, że przed kilkoma dniami, po kłótni z konkubentem, przyjechała z Bydgoszczy do rodziny na Grochowie. Jak dodała kobieta, rodzina stwierdziła, że nie znajdzie dla niej miejsca i musi na własną rękę poszukać noclegu.

20-latka nie miała pieniędzy, by znaleźć zakwaterowanie. Strażnikom udało się znaleźć dla matki z 2,5-letnim dzieckiem nocleg w ośrodku interwencji kryzysowej na terenie Ursynowa

Zobacz wideo Warszawa. Podpalił biletomat, rzucając w niego zrobionym samodzielnie koktajlem Mołotowa

W Warszawie działają trzy noclegownie

Warszawski ratusz przypomina, że w mieście działają trzy miejsca tymczasowego, interwencyjnego schronienia, sześć jadłodajni, trzy łaźnie, trzy punkty poradnictwa, w tym jeden z usługami medycznymi, pralnia i całodobowa ogrzewalnia. We wszystkich dzielnicach pracują też streetworkerzy, także medyczni.

"Z noclegu można skorzystać w trzech placówkach: w noclegowni przy ul. Kaczorowej 39, która każdej nocy zapewnia schronienie łącznie 100 osobom oraz w dwóch interwencyjnych miejscach tymczasowego schronienia przy ul. Myśliborskiej 53 i przy ul. 6-go sierpnia 1/5" - podaje UM Warszawa.

Oprócz tego działa 20 schronisk, z czego dziewięć świadczy usługi opiekuńcze. Na zlecenie m.st. Warszawy prowadzona jest też dystrybucja żywności do placówek dla osób bezdomnych przez Bank Żywności SOS Warszawa.

Więcej o: