Koktajl Mołotowa w centrum Warszawy. 26-latek podpalił biletomat

Pięć lat w więzieniu może spędzić 26-latek, który podpalił w centrum Warszawy biletomat. Moment, w którym mężczyzna rzuca koktajlem Mołotowa, nagrał przypadkowy przechodzień.

W nocy z poniedziałku na wtorek w centrum Warszawy, w pobliżu wejścia do stacji metra Centrum, spłonął biletomat. Powodem pożaru był koktajl Mołotowa rzucony przez 26-latka. Policja podała, że zatrzymała mężczyznę po krótkim pościgu.

Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Warszawa. Podpalił biletomat, rzucając w niego zrobionym samodzielnie koktajlem Mołotowa

Warszawa. 26-latek podpalił biletomat rzucając w niego koktajlem Mołotowa 

Funkcjonariusze z Komendy Rejonowej Policji w Śródmieściu opublikowali nagranie całego zdarzenia. Widać na nim, jak mężczyzna zbliża się do biletomatu na "Patelni", podpala lont i rzuca butelkę w kierunku biletomatu. Maszyna natychmiast się zapala. Film zarejestrował przypadkowy świadek, który powiadomił policję.

26-latek spowodował straty opiewające na ponad 1500 złotych. Za to przestępstwo zatrzymanemu mężczyźnie grozi teraz do pięciu lat więzienia. Sprawca usłyszał już zarzut zniszczenia mienia w związku z czynem chuligańskim. Przyznał się do winy. Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście Północ zawnioskowała o trzy miesiące aresztu. Sąd przychylił się do wniosku.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: