Większa Strefa Płatnego Parkowania, abonamenty postojowe dla mieszkańców

Od 2 stycznia Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego w Warszawie zostanie powiększona o rejon pl. Hallera na Pradze-Północ oraz nowe obszary na północnym Mokotowie - informuje warszawski magistrat.

Decyzję taką warszawscy rani podjęli w związku z "pozytywnymi doświadczeniami z funkcjonowania stref na Żoliborzu czy Ochocie". W efekcie w mieście przybędzie kilka tysięcy miejsc parkingowych. 

"Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego pomagają w uregulowaniu sytuacji parkingowej mieszkańców Warszawy. Ci z mieszkańców, którzy zamieszkują w obszarze strefy mają większą swobodę parkowania, natomiast wszyscy użytkownicy, którzy przyjeżdżają w rejon strefy, łatwiej znają miejsce do parkowania. Celem jest bowiem zwiększenie cyrkulacji pojazdów parkujących w danym rejonie" - stwierdza, cytowany w komunikacie prasowym Michał Olszewski, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Zobacz wideo Negocjacje Ukraina-Rosja mogą odbyć się w Warszawie? Przydacz: Jeśli będzie taka wola dwóch stron

Miasto podkreśla też, że od 2 stycznia 2023 r. w okolicach pl. Hallera zaparkować będzie mogło "aż o 165 samochodów więcej". 

Od stycznia 2023 większa Strefa Płatnego Parkowania

Mieszkańcom rejonów objętych powiększoną strefą płatnego parkowania przysługuje abonament. Do wyboru: 

- rejonowy, który kosztuje 30 zł rocznie i pozwala zaparkować na niewielkim obszarze w pobliżu miejsca zameldowania (do 100 metrów od parkomatów oddalonych nie więcej niż 150 m od domu).

- obszarowy za 600 zł rocznie, dzięki któremu można parkować na obszarze całego osiedla. 

Więcej o: