Przecięta opona, skradzione pieniądze i dokumenty. Dwóch mężczyzn zatrzymanych po policyjnym pościgu

Dwaj mężczyźni na warszawskim Bemowie mieli przeciąć opony w jednym z pojazdów i ukraść z niego saszetkę z pieniędzmi i dokumenty. Z miejsca zdarzenia odjechali z piskiem opon. Po policyjnym pościgu udało się ich zatrzymać. Zostali aresztowani na trzy miesiące i grozi im do ośmiu lat więzienia.
Zobacz wideo

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, dwóch mężczyzn miało przeciąć oponę w peugeocie i dokonać kradzieży saszetki z pieniędzmi i dokumentami. Zaraz po tym odjechali volkswagenem z piskiem opon.

- W tym samum czasie policjanci z wydziału ruchu drogowego zauważyli pojazd i od razu ruszyli za nim w pościg. Kierujący volkswagenem jechał pasem awaryjnym i wyprzedzał inne pojazdy z dużą prędkością, nie sygnalizował manewrów kierunkowskazem, wykonywał je dynamicznie - relacjonuje nadkom. Marta Sulowska z bemowskiej policji.

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali kierującego i pasażera. Obaj Gruzini zachowywali się nerwowo i próbowali wysiąść z auta.

Pościg ulicami Warszawy. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch Gruzinów

Na miejsce dotarły inne patrole policji. Jak się okazało, samochód, którym podróżowali, miał założone podrobione tablice rejestracyjne, a pod spodem znajdowały się oryginalne. W pojeździe znaleziono skradzione pieniądze i dokumenty.

- W Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie podejrzani usłyszeli zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej w zbiegu z uszkodzeniem mienia - informuje nadkom. Marta Sulowska.

Na wniosek prokuratora zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Grozi im do ośmiu lat więzienia.

Więcej o: