Schronisko Na Paluchu apeluje o adopcje kotów. Jest ich blisko pięć razy więcej niż w ubiegłym roku

W warszawskim Schronisku Na Paluchu przebywa obecnie ponad 200 kotów. Pracownicy i wolontariusze, a także władze miasta apelują do mieszkańców o adopcje zwierząt. "Zamiast bawić się i psocić w swoich domach, całe dni siedzą w klatkach, w samotności. Jeśli możesz - uratuj. Adoptuj. Powiedz innym, że one tu czekają" - czytamy w komunikacie schroniska.

"Koty z Palucha pilnie szukają domu" - taki komunikat umieścił w mediach społecznościowych stołeczny ratusz. Jak przekazano, w Schronisku na Paluchu przebywa ok. 230 kotów, czyli blisko pięć razy więcej niż w ubiegłym roku. 

"Ze względu na stres i poczucie samotności wiele z nich choruje i muszą być poddawane leczeniu. Kochająca rodzina i ciepły kąt są dla nich jedyną szansą na zdrowe i dobre życie. Dlatego z całego serca zachęcamy Państwa do przygarniania mrrruczących podopiecznych Schronisko Na Paluchu" - przekazał Urząd m. st. Warszawy. 

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Kilka dni wcześniej podobny apel wystosowało samo schronisko. Jak podkreślali pracownicy i wolontariusze, niektóre koty nie doczekują się domów i odchodzą w schronisku.

"Inne spędzają tu dzieciństwo. Zamiast bawić się i psocić w swoich domach, całe dni siedzą w klatkach, w samotności. Jeśli możesz – uratuj. Adoptuj. Powiedz innym, że one tu czekają" - czytamy.

Adopcje odbywają się codziennie (z wyjątkiem 31 grudnia i 1 stycznia) w godz. 12-17.

Zobacz wideo Zobacz także: Rozmowa policjantki z oszustem, który próbował jej wmówić, że w przeszłości inwestowała w kryptowaluty

Schronisko Na Paluchu. Jak przebiega adopcja kota?

Jak wygląda procedura adopcji kota? Można przejrzeć ogłoszenia kotów na stronie internetowej schroniska i skontaktować się telefonicznie z wolontariuszem. Można też wybrać kota na miejscu.

Następnie konieczne jest złożenie ankiety przedadopcyjnej i odbycie rozmowy z pracownikiem Biura Adopcji. Jeśli decyzja jest pozytywna, następuje podpisanie umowy i przekazanie kota.

"Każdy musi liczyć się z tym, że może dostać odmowę adopcji konkretnego zwierzęcia. Zwierzęta to żywe istoty, które mają konkretne charaktery i predyspozycje. Nie każdy dom jest odpowiedni dla każdego zwierzęcia" - czytamy na stronie Schroniska Na Paluchu.

Do odmowy może przyczynić się m.in. fakt, że niektóre zwierzęta wymagają bardziej doświadczonych opiekunów. Zdarza się też, że niektóre koty nie akceptują innych zwierząt lub dzieci.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: