Lodowisko na Ursynowie powstało dzięki głosom mieszkańców i jest realizacją zwycięskiego projektu "Lodowisko na Ursynowie sezonowe i darmowe" w ramach Budżetu Obywatelskiego 2023. Władze dzielnicy przekazały, że na prośbę mieszkańców projekt zrealizowano wcześniej.
Lodowisko ma wymiary 40 na 18 metrów, a jego pojemność do 100 osób. Do dyspozycji chętnych będzie bezpłatna wypożyczalnia łyżew i kasków oraz specjalne chodziki do nauki jazdy na łyżwach. Lodowisko ma działać do końca marca.
W przypadku gdy temperatury na stałe przekroczą +10 stopni Celsjusza możliwe jest jednak jego wcześniejsze zamknięcie
- zastrzegają władze Ursynowa. Koszt ustawienia, eksploatacji i obsługi lodowiska wynosi 649 tysięcy złotych, jednak bez kosztów zużycia energii.
Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl
Do piątku 30 grudnia lodowisko będzie czynne w godzinach 10-21. W sobotę 31 grudnia 2022 r. w godzinach 10-16, a niedzielę 1 stycznia 2023 r. w godzinach 15-21.
Od 2 stycznia 2023 r. od poniedziałku do piątku w godzinach 13-21, a w soboty i niedziele w godzinach 10-21. Ze względu na ograniczoną dostępność miejsc parkingowych w okolicach lodowiska najlepiej dostać się tam komunikacją miejską. Najbliższy przystanek to Bogatki - około 300 metrów od ślizgawki. Zatrzymują się tam autobusy linii nr: 209, 709, 715, 727, 737, 739, 809 i 815.
Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>