Złodziej samochodów był poszukiwany listem gończym. W jego aucie znaleziono "ludzką" maskę

W podwarszawskiej Zielonce policja zatrzymała 47-letniego mężczyznę, który był poszukiwany listem gończym do odbycia kary 2 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności w związku z przestępstwami samochodowymi. W swoim mieszkaniu i aucie posiadał specjalistyczny sprzęt służący do włamywania się do pojazdów i ich kradzieży oraz maskę.

Kilka dni temu policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Stołecznej Policji i Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku udali się do podwarszawskiej Zielonki, gdzie według posiadanej wiedzy w jednym z mieszkań w centrum miał się ukrywać mężczyzna trudnić się kradzieżą samochodów. Był on poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Świdniku. Nie miał on jednak zamiaru spędzić najbliższych lat w więzieniu, dlatego postanowił się ukrywać.

Funkcjonariusze działający na miejscu zabezpieczyli wszelkie możliwe drogi ucieczki. Gdy zapukali do drzwi mieszkania, otworzył je sam poszukiwany. Mężczyzna został zatrzymany, a w jego mieszkaniu policjanci znaleźli urządzenie służące do wykrywania nadajników GPS i urządzenia elektroniczne wykorzystywane do kradzieży samochodów. Wszystkie przedmioty mogące mieć związek z przestępczą działalnością 47-latka zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy.

Więcej informacji z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Sprawdzony został też samochód, którego na co dzień używał 47-latek. W osobowym bmw policjanci znaleźli gumową maskę przypominającą ludzką twarz oraz narzędzia służące do włamywania się do aut. Okazało się również, że bmw, o tym samym wyróżniku posłużyło do kradzieży innego pojazdu na terenie stolicy, dlatego samochód został zabezpieczony do dalszych czynności i odholowany na policyjny parking. Funkcjonariusze zabezpieczyli również inne przedmioty, w tym m.in. telefony komórkowe.

Więcej o: