Gołoledź w Warszawie. Chodniki są jak lodowiska. ZOM apeluje do zarządców

W Warszawie występują trudne warunki dla pieszych. Chodniki są oblodzone. Zarząd Oczyszczania Miasta apeluje do osób odpowiedzialnych lokalnie za bezpieczeństwo mieszkańców, aby posypali m.in. ciągi piesze.

Zgodnie z przewidywaniami synoptyków w Warszawie pojawiła się gołoledź. Zarząd Oczyszczania Miasta przekazał, że zdaje sobie sprawę z sytuacji, a jego służby pracowały całą noc. Działania objęły zarówno ulice, jak i tereny dla pieszych.

Od 22.00 do 6.30 posypywane były jezdnie, dzięki czemu utrzymana została ciągłość kursowania autobusów miejskich. 170 posypywarek swoimi działaniami objęło 1600 km dróg. Równolegle na terenach dla pieszych, za które odpowiada Zarząd Oczyszczania Miasta, pracują ekipy porządkowe.

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Ku przestrodze. Lubuska policja pokazała niebezpieczne wypadki z udziałem pieszych i rowerzystów na przejściach

W pierwszej kolejności posypywane piaskiem i solą są kładki i schody, chodniki przy przystankach, a także w miejscach, gdzie ruch pieszych jest największy np. przy dojściach do metra.

Warszawa. ZOM apeluje do zarządców, by zadbali o bezpieczeństwo

Do Zarządu Oczyszczania Miasta wpływają sygnały o śliskich chodnikach. ZOM ponawia apel do pozostałych zarządców, aby zadbali o bezpieczeństwo mieszkańców stolicy i posypali chodniki oraz ulice.

Taki obowiązek mają w Warszawie m.in. zarządcy osiedli i chodników przylegających do nieruchomości, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz urzędy 18 dzielnic.

Więcej o: