Rusza przebudowa ulicy Lazurowej. Prace będą kontynuowane mimo śniegu

Rozpoczęły się prace przy przebudowie ostatniego odcinka ul. Lazurowej, od ul. Górczewskiej do trasy S8 - poinformował Urząd Miasta Warszawa. Stołeczny ratusz podkreśla, że remont będzie kontynuowany mimo śniegu.
Zobacz wideo Iluminacja w Warszawie. Tak wygląda świąteczna stolica

Część ul. Lazurowej, która zostanie przebudowana, ma długość około 500 m. Mimo że na ulicach Warszawy leży śnieg, to Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta rozpoczął budowanie kanalizacji deszczowej. Obecnie zdejmowana jest wierzchnia warstwa gruntu. Powstają również wykopy, w których montowane będą widoczne już elementy kanalizacji. Z kolei w przyszłym tygodniu w rejonie ul. Narwik rozebrany zostanie budynek kolidujący z powstającą drogą.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Na inwestycji skorzystają piesi i rowerzyści

Jak informuje Urząd Miasta, na skrzyżowaniu z ul. Narwik pojawi się naziemne przejście dla pieszych i przejazd rowerowy z sygnalizacją świetlną. Rozbudowana zostanie też sieć kanalizacji deszczowej, oświetlenie uliczne i wybudowane przystanki autobusowe.

W ramach przebudowy ul. Lazurowej posadzonych ma być 95 drzew. Pojawią się także nowe krzewy, byliny oraz trawniki. Droga ma być gotowa w listopadzie przyszłego roku.

Rozbudowa ul. Lazurowej od ul. Górczewskiej do alei Obrońców Grodna (trasa S8) stanowi zakończenie budowy ciągu drogowego biegnącego przez dzielnice Ursus, Włochy i Bemowo pomiędzy południową a zachodnią częścią obwodnicy Warszawy

Więcej o: