Warszawa. Zamknięte stacje pierwszej linii metra, powodem podejrzany bagaż

Ursynów i Mokotów - w tych dzielnicach Warszawy zamknięto w piątek sześć stacji pierwszej linii metra. Powodem jest pozostawiony podejrzany bagaż. Na miejsce wezwano pirotechników.

Usynów, Służew, Wilanowska, Wierzbno, Racławicka i Pole Mokotowskie - w piątek przed południem zamknięto ruch na tych stacjach pierwszej linii metra. Na odcinku Politechnika - Stokłosy uruchomiono zastępczą komunikację autobusową.

Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Paweł Czyżak gościem Zielonego Poranka Gazeta.pl (16.12)
Powodem utrudnień jest pozostawiony bagaż na stacji Wilanowska. Na miejscu działają policyjni pirotechnicy

- przekazała Polskiej Agencji Prasowej rzeczniczka Metra Warszawskiego Anna Bartoń. Cytuje ją m.in. tvnwarszawa.pl.

Z przyczyn technicznych linia metra M1 kursuje w pętlach Kabaty-Stokłosy-Kabaty oraz Młociny-Politechnika-Młociny. Zamkniętych zostało sześć stacji linii metra M1: Usynów, Służew, Wilanowska, Wierzbno, Racławicka i Pole Mokotowskie. Na odcinku Stokłosy-Politechnika-Stokłosy uruchomiono autobusową linię Z, która kursuje w obu kierunkach na trasie: Metro Politechnika-Waryńskiego-Batorego-Aleje Niepodległości - przejazd przez kraniec Metro Wilanowska (tylko w stronę Metro Stokłosy)-Wilanowska-Rolna-aleja Harcerzy Rzeczpospolitej-aleja KEN-Metro Stokłosy

- brzmi komunikat Warszawskiego Transportu Publicznego.

Służby ZTM zwróciły się do pasażerów, aby korzystali z komunikacji zastępczej oraz linii autobusowej 174, na odcinku od Pola Mokotowskiego do Wilanowskiej. Wydłużono też trasę linii tramwajowej numer 33.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: