Pruszków: 33-latek zatrzymany w związku ze śmiercią babci. Wcześniej był oskarżony o zabójstwo matki

Trwa wyjaśnianie okoliczności śmierci 77-letniej mieszkanki Pruszkowa. W związku ze sprawą zatrzymano 33-letniego wnuka kobiety. Zaledwie kilka tygodni wcześniej mężczyzna był jeszcze oskarżonym ws. zabójstwa matki. Został jednak uniewinniony.

We wtorek doszło do zabójstwa 77-letniej mieszkanki Pruszkowa. W związku ze sprawą zatrzymano wnuka kobiety, 33-letniego Marcina Z.

Jak podaje nieoficjalnie tvnwarszawa.pl, 33-letni mężczyzna miał powiedzieć sąsiadowi, że zabił kobietę. To właśnie sąsiad miał następnie wezwać policję.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Marcin Z. jest znany policji, wcześniej odpowiadał za jazdę pod wpływem alkoholu i posiadanie narkotyków.

Tvnwarszawa.pl podaje, na podstawie ustaleń PAP, że zaledwie kilka tygodni wcześniej - w listopadzie - mężczyzna został uniewinniony przez Sąd Okręgowy w Warszawie od zarzutu zabójstwa własnej matki, Beaty G.

Zobacz wideo Dzieci były już na pasach, a mężczyzna machał znakiem stop. Kierująca nawet się nie zatrzymała

Pruszków. Zatrzymany ws. śmierci babci był wcześniej oskarżony o zabójstwo matki

Zarówno Marcin Z., jak i Beata G. nadużywali alkoholu. Kobieta, będąc pijaną, stawała się agresywna. Nierzadko dochodziło między nią a synem do kłótni i przepychanek.

W lutym 2020 r. partner Beaty G. znalazł ciało kobiety z ranami ciętymi przedramienia i ranami ciętymi głowy. Miała też ślady na szyi, które mogły świadczyć o duszeniu. W tym samym pokoju znajdował się zakrwawiony Marcin Z.

33-latek został oskarżony o zabójstwo, nie przyznawał się do winy. 10 listopada został uniewinniony. Sąd stwierdził, że materiał dowodowy był niepełny i nie pozwolił na odtworzenie dokładnego przebiegu zdarzenia. Prokuratura z wyrokiem się nie zgadza i zapowiada apelację.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: