Władze Ursynowa zakryły ławki chochołami ze słomy. Dla bezpieczeństwa saneczkarzy

Na Ursynowie ławki, latarnie i kosze na śmieci zostały zabezpieczone słomianymi chochołami. To zdaniem władz dzielnicy sprawi, że zjeżdżanie na sankach z pobliskiego wzniesienia będzie bezpieczniejsze.

O słomianych zabezpieczeniach w pobliżu Kopy Cwila, wzniesienia w parku im. Romana Kozłowskiego, poinformował zastępca burmistrza Ursynowa Bartosz Dominiak.

Ursynów. Ławki pod Kopą Cwila zabezpieczone chochołami

Zobacz wideo Mucha o sytuacji na Śląsku: Szczury uciekają z tonącego okrętu

"Kopa Cwila gotowa na zimowe szaleństwo saneczkowe. Kolejny raz zabezpieczyliśmy groźne miejsca słomianymi 'chochołami'. W tym roku wyzwanie było większe, bo u podnóża Kopy rozstawiony jest płot otaczający budowę fontanny" - poinformował Dominiak.

Zastępca burmistrza poinformował, że słowa zabezpiecza ławki, kosze, latarnie i płot. Mimo zabezpieczeń Dominiak apeluje, aby "zjeżdżać na sankach ostrożnie i bezpiecznie".

Słomiane chochoły pojawiły się na Ursynowie także w ubiegłym roku. Była to reakcja na tragedię, do której doszło w Parku Szczęśliwickim. W trakcie jednego ze zjazdów na sankach 12-latek uderzył w stojącą przy alei parkowej ławkę. Chłopiec z rozległym urazem głowy został przewieziony na szpitalny oddział ratunkowy. Jednak mimo długiej, godzinnej reanimacji, dziecka nie udało się uratować.

Więcej o: