Warszawa. Od nowego roku wyższe podatki od nieruchomości. Radni PiS byli przeciw. "Zły kierunek"

Warszawscy radni uchwalili nowe podatki od nieruchomości. Od nowego roku opłata od mieszkań, domów, budynków gospodarczych oraz gruntów wzrośnie o 12 proc.
Zobacz wideo Marsz Niepodległości 2022. Putin zawisł z mostu na szubienicy

W czwartek stołeczni radni zajmowali się propozycją zwiększenia stawek podatków za metr kwadratowy powierzchni lokali i gruntów.

Przeciwni temu rozwiązaniu byli członkowie Prawa i Sprawiedliwości. - Będziemy przeciwko tym podwyżkom. Wobec rosnącej inflacji w całej Europie, trudnej sytuacji w kraju, podwyżek cen energii, fundowanie kolejnych podwyżek warszawiakom wydaje się niewłaściwe. Ja rozumiem chęć sięgania do kieszeni warszawiaków po kolejne pieniądze, ale to zły kierunek - powiedział, cytowany przez "Super Express", Piotr Szyszko.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Worki z węglem (zdj. ilustracyjne) 25-latek odwiedził babcię i ukradł jej 20 worków z węglem. Wpadł, bo posiadał narkotyki

Warszawa. Od nowego roku wyższe podatki

Mimo sprzeciwu radnych z PiS podwyżki zostały przegłosowane i wejdą w życie z początkiem 2023 roku. To, jak będą wyglądały nowe stawki, w rozmowie z "Super Expressem" tłumaczyła rzeczniczka warszawskiego ratusza

- Zgodnie z proponowanymi nowymi stawkami właściciel mieszkania o powierzchni 70 m kw wraz z udziałem w gruncie o powierzchni 30 m kw zapłaci 88 zł za rok (o 9 zł więcej niż w tym roku), a właściciel 170-metrowego domu i działki o powierzchni 1 tys m kw. - 780 zł. I ta opłata wzrośnie o 89 zł, czyli o 7,42 zł miesięcznie - przekazała Monika Beuth.

Obywatele RP zatrzymani przez policję Obywatele RP spędzili kilka godzin w policyjnym kordonie. Policja wyjaśnia

Więcej o: