Marsz Niepodległości w Warszawie. Będą utrudnienia. Zamknięta droga wodna na Wiśle

W czasie Marszu Niepodległości w Warszawie mieszkańców czekają liczne utrudnienia. Zamknięte będą ulice, którymi przechodzą uczestnicy wydarzenia, a komunikacja miejska będzie kierowana na objazdy. Częściowo zamknięta będzie droga wodna Wisły w Warszawie - informuje warszawska policja.

Marsz niepodległości rozpocznie się w piątek o godzinie 14.00 na rondzie Dmowskiego. Organizatorzy informują, że trasa będzie przebiegać jak w latach poprzednich. Uczestnicy wyruszą z Ronda im. Romana Dmowskiego Alejami Jerozolimskimi, Mostem Poniatowskiego, następnie przejdą na Wał Miedzeszyński, skąd dotrą na Błonia Stadionu Narodowego.

Podczas trwania marszu ulice, którymi będą poruszali się uczestnicy wydarzenia, będą zamknięte.

Zobacz wideo Marszałek Grodzki powinien zrzec się immunitetu? Pytamy senatora Burego

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Na 11 listopada został również zaplanowany marsz Koalicji Antyfaszystowskiej "Za Wolność Waszą i Naszą!". Ruszy z placu Unii Lubelskiej o godzinie 14:00. "Podczas, gdy smutni chłopcy będą maszerować przez miasto, my zatańczymy w imię wolności i równości" - czytamy w wydanym komunikacie.

Marsz Niepodległości. Jakie jeszcze utrudnienia czekają Warszawiaków?

"Ze względu na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa dla uczestników obchodów Narodowego Święta Niepodległości, droga wodna Wisły w Warszawie będzie w dniu 11 listopada 2022 r. w godzinach 12.00 – 21.00 zamknięta na odcinku od mostu Łazienkowskiego do mostu Śląsko-Dąbrowskiego" - informuje warszawska policja.

Przeciwnicy Marszu Niepodległości zarzucają jego organizatorom propagowanie faszyzmu, antysemityzmu oraz rasizmu, a także głoszenie poglądów ksenofobicznych i dotyczących białej supremacji. W trakcie wydarzenia wielokrotnie dochodziło do zamieszek oraz starć z policją.

W 2021 roku Sąd Okręgowy i Sąd Apelacyjny na wniosek prezydenta Warszawy zawiesiły decyzję o cykliczności imprezy. Orzeczenie unieważnił dopiero wyrok Sądu Najwyższego, ogłoszony 20 października 2022.

Robert Bąkiewicz podczas Marszu Niepodległości w Warszawie, 2020 r. Marsz Niepodległości 2022. Jaką trasą przejdzie? Utrudnienia w ruchu

"Cykliczność Marszu Niepodległości została przywrócona. Marsz Niepodległości będzie się odbywał cyklicznie przez 3 lata" - poinformował dzień później prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Robert Bąkiewicz.

Więcej o: