Warszawa. Śmiertelny wypadek na torach kolejowych. Nie żyje pieszy

Do tragicznego zdarzenia doszło w godzinach wieczornych w województwie mazowieckim. Pociąg potrącił pieszego przechodzącego przez tory kolejowe. Sprawę badają służby.

Informacje publikuje portal warszawawpigulce.pl. Do zdarzenia doszło w pobliżu stacji Sucha Żyrardowska w sobotę w godzinach popołudniowych. Doszło tam do potrącenia mężczyzny, który prawdopodobnie przechodził przez tory. W zdarzeniu brał udział skład relacji Warszawa Wschodnia - Łódź. 

Przyczyny tragedii nie są znane. Na miejscu pracują służby, które odtwarzają przebieg wydarzeń. W momencie pisania tego tekstu utrudnienia w ruchu pociągów nie występują. Lokalne media informują, że wydarzenie miało miejsce kilkaset metrów od przejścia dla pieszych. 

Wypadek na torach. Pociąg potrącił pieszego

Eksperci podkreślają, że tory kolejowe to niebezpieczne miejsce, dlatego można przekraczać je tylko w dozwolonych miejscach. Podczas przekraczania torów należy zawsze zachować ostrożność - nawet, gdy robimy to w miejscu dozwolonym, przy podniesionych zaporach. 

Pociąg, o ile nie wydaje sygnału ostrzegawczego, z perspektywy pieszego wcale nie musi być głośny. Eksperci ostrzegają też, że zbliżający się skład trudno zauważyć - z uwagi na ukształtowanie terenu, występowanie drzew i krzewów. 

Zobacz wideo Sugerowane przejście dla pieszych - Warszawa

Jak informuje Urząd Transportu Kolejowego w Polsce występują dwa rodzaje przejazdów. Przejazdy strzeżone - przejazdy kolejowe, na których ruch na drodze jest kierowany przez uprawnionych pracowników kolei. Wyposażone są one w rogatki (inaczej zapory drogowe, szlabany) zamykające całą lub część szerokości jezdni i chodnik, a dodatkowo w sygnalizację świetlną. 

Przejazdy niestrzeżone to z kolei przejazdy pozbawione urządzeń służących do kierowania ruchem na drodze. Oznaczone są jedynie znakami drogowymi. Tego rodzaju przejazdy znajdują się w miejscach o niewielkim ruchu i dobrej widoczności, umożliwiającej stwierdzenie kierującemu pojazdem, czy zbliża się pociąg.

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: