Kardynał Nycz udzielił dyspensy na 11 listopada. W Święto Niepodległości można jeść mięso

Święto Niepodległości 11 listopada wypada w tym roku w piątek. Tego dnia w Archidiecezji Warszawskiej, a także m.in. w diecezjach siedleckiej, łomżyńskiej, łowickiej i rzeszowskiej nie będzie obowiązywała wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Zobacz wideo Marsz Niepodległości 2021. Race na moście Poniatowskiego

"Mając na względzie, że Narodowe Święto Niepodległości - 11 listopada, przypada w tym roku w piątek, zaś uroczysty charakter tego dnia sprzyja radosnemu i świątecznemu przeżywaniu tego wydarzenia, po rozważeniu słusznych racji duszpasterskich, udzielam, zgodnie z kan 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Warszawskiej, dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych" - podkreślił, jak czytamy na stronie archidiecezji, kard. Kazimierz Nycz

"Zalecam, aby korzystający tego dnia z dyspensy ofiarowali dowolną modlitwę według intencji Ojca Świętego" - dodał duchowny.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

11 listopada wypada w piątek

Dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych udzielili wiernym również m.in. biskup rzeszowski Jan Wątroba, biskup łomżyński Janusz Stepnowski oraz biskup siedlecki Kazimierz Gurda.

Jak podaje portal lowicz24.eu, także "biskup łowicki udzielił dyspensy od obowiązku zachowania pokutnego charakteru piątku oraz od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 11 listopada 2022 roku, w uroczystość św. Wiktorii - Patronki Diecezji Łowickiej, wiernym przebywającym na jej terenie".

Więcej o: