Śmigłowiec LPR lądował nad Wisłą. 17-latka spadła z mostu Poniatowskiego na wysepkę

17-latka spadła z mostu Poniatowskiego w Warszawie. Na plaży lądował śmigłowiec ratunkowy. Dziewczyna została przetransportowana do szpitala. Trwa wyjaśnianie okoliczności tego zdarzenia.

Zgłoszenie do służb wpłynęło w środę po godz. 17. Jeden z przechodniów zauważył leżącą pod mostem Poniatowskiego dziewczynę. Na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze.

Jak informuje tvnwarszawa, w akcji oprócz policji brali udział strażacy z łodzią, ratownicy medyczni oraz śmigłowiec LPR. Według informacji, jakie przekazał Jarosław Dobrzewiński z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej ktoś spadł z mostu na jedną z wysepek na środku Wisły.

Nastolatka spadła z mostu Poniatowskiego w Warszawie

Akcja służb toczyła się na wysepce na środku Wisły. Stamtąd poszkodowana została łodzią przetransportowana do karetki kołowej po praskiej stronie rzeki.  Poszkodowana trafiła do szpitala.

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Portal Warszawa w pigułce donosi, że z mostu spadła 17-letnia dziewczyna. Jej obrażenia są bardzo ciężkie.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz zwrócić się do Całodobowego Centrum Wsparcia pod numerem 800 70 2222. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Z Centrum skontaktować mogą się także bliscy osób, które wymagają pomocy. Specjaliści doradzą, co zrobić, żeby skłonić naszego bliskiego do kontaktu ze specjalistą.

Samobójstwa wśród młodzieży

Polska znajduje się w czołówce europejskich krajów pod względem samobójstw wśród dzieci i młodzieży. Jeśli potrzebujesz pomocy, codziennie od 12:00 do 2:00 w nocy możesz zadzwonić na Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, pod bezpłatnym numerem telefonu 116 111. Swój problem możesz też opisać w wiadomości.

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, oprócz konsultacji dla najmłodszych, oferuje też pomoc rodzicom i nauczycielom, którzy obawiają się o bezpieczeństwo swoich podopiecznych. Więcej informacji znajdziesz na stronie fundacji.

Zobacz wideo Terapia, czyli gdzie szukać pomocy?
Więcej o: