Ulica Marywilska nieprzejezdna do odwołania. "Niekontrolowane przemieszczenie podpory wiaduktu"

Podczas rozbiórki części wiaduktu na ul. Marywilskiej doszło do niekontrolowanego przemieszczenia podpory - informuje Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie. Przejazd został zamknięty do odwołania.

"Podczas rozbiórki części wiaduktu na ul. Marywilskiej doszło do niekontrolowanego przemieszczenia podpory. Na skutek powstałych przemieszczeń stwierdzono, że dźwigary płyty wiaduktu utraciły swoją stabilność, co powoduje zagrożenie dla bezpiecznej eksploatacji obiektu" - podaje Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie. 

Urzędnicy tłumaczą, że ze względu na fakt, iż elementy były ukryte pod warstwami betonu, nie można było wcześniej ocenić ich faktycznej kondycji technicznej.

Państwowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego uznał, że stan pozbawionej oparcia konstrukcji nie pozwala na jej bezpieczne użytkowanie.

Zobacz wideo Warszawa. Mężczyzna wyjął broń podczas kłótni na parkingu. Później uciekał przed policją

"W zaistniałej sytuacji wezwaliśmy wykonawcę do pilnych prac, w trybie 24-godzinnym, tak, aby jak najszybciej przywrócić przejezdność na remontowanym wiadukcie. Jesteśmy w kontakcie z ZTM w sprawie funkcjonowania komunikacji miejskiej. Komunikacja będzie funkcjonowała zgodnie z projektem czasowej organizacji ruchu" - pisze ZDM Warszawa

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wilanów. Zabójstwo miesięcznego dziecka (zdj. ilustracyjne)Niemowlę zginęło od ran kłutych, zatrzymano matkę. "Ta pani sympatyczna"

ZDM informuje, że zamknięcie przejazdu potrwa do odwołania, wprowadzone zostały zmiany tras autobusów linii 176, 133 i N64 oraz uruchomiona zastępcza linia Z76. Połączenie pomiędzy obydwoma odcinkami ulicy Marywilskiej jest możliwe pociągami Szybkiej Kolei Miejskiej linii S3 oraz Kolei Mazowieckich R90.

Więcej o: