W Warszawie powstanie Aleja Ofiar Rosyjskiej Agresji. Przy ambasadzie Rosji

Rada Warszawy nadała ciągowi pieszo-rowerowemu wzdłuż ulicy Belwederskiej nazwę Alei Ofiar Rosyjskiej Agresji. To szczególne miejsce, ponieważ mieści się tam ambasada Rosji. "Trzeba zrobić wszystko co możliwe, aby rażące lekceważenie zasad współżycia międzynarodowego ze strony Rosji nie było kontynuowane" - podkreśla Filip Frąckowiak, radny z PiS.
Zobacz wideo "Jesteśmy na terenie 'Szpiegowa'". Warszawa przejmuje budynek przy Sobieskiego 100

Podczas czwartkowej sesji stołeczni radni niemal jednogłośnie przyjęli uchwałę dotyczącą nadania nazwy Alei Ofiar Rosyjskiej Agresji ciągowi pieszo-rowerowemu znajdującemu się przy ambasadzie Rosji. "Za" głosowało 55 radnych, nikt nie był przeciwny, a dwie osoby się wstrzymały.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

W Warszawie powstanie Aleja Ofiar Rosyjskiej Agresji

O nadanie takiej nazwy zabiegał warszawski PiS z Filipem Frąckowiakiem na czele. "Trzeba zrobić wszystko co możliwe, aby rażące lekceważenie zasad współżycia międzynarodowego ze strony Rosji nie było kontynuowane. Jednym z takich działań jest nadanie nazwy Aleja Ofiar Rosyjskiej Agresji w pobliżu ambasady Federacji Rosyjskiej. Takie działania podjęły już Wilno i Praga" - napisał w uzasadnieniu radny.

To miejsce jest dedykowane pamięci ofiar rosyjskiej wojny w Ukrainie, ale nie tylko. Jak poinformował Filip Frąckowiak, chodzi również o pamięć ofiar "Syberii, GUŁAGu, NKWD, Katynia, Workuty, wojny w Czeczenii, masakry na Olszynce Grochowskiej, Polskich Powstańców, bramy straceń Cytadeli Warszawskiej, głodu w Ukrainie, Obławy Augustowskiej, więźniów politycznych i wielu innych rosyjskich działań, w tym tych na całym obszarze imperium zła po 17 września 1939".

Więcej o: