- Bruk jest delikatny. Pozostawienie w takiej formie narażałoby go na zniszczenie. Dlatego planujemy go zabezpieczyć i ponownie przykryć - powiedział, cytowany przez warszawa.naszemiasto.pl, Tomasz Bratek, wiceprezydent Warszawy. Portal podkreśla, że miasto zadeklarowało, iż chciałoby podjąć działania związane z historycznym brukiem. Mogłoby to nastąpić bliżej 2030 roku, ponieważ obecne rozwiązania z asfaltem są na około siedem lat.
Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl
Warszawa doszła również do porozumienia z wojewódzkim konserwatorem zabytków ws. zieleni w rejonie Placu Trzech Krzyży. Ma zostać posadzonych 28 nowych drzew, w tym 16 lip, osiem głogów i cztery grusze - podkreśla serwis warszawa.naszemiasto.pl.
O odnalezienie pod asfaltem historycznego bruku i torów Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie poinformował 9 września tego roku. - Bruk jest świetnie zachowany. Zrobimy wszystko wspólnie z władzami Warszawy i Zarządem Dróg Miejskich, aby cieszył oczy warszawiaków - zapewnił prof. Jakub Lewicki, mazowiecki konserwator zabytków.