Pl. Trzech Krzyży. Historyczne tory i bruk zostają. Ale zostaną ponownie przykryte

Historyczny bazaltowy bruk i tory tramwajowe, które zostały odnalezione podczas przebudowy Placu Trzech Krzyży, zostaną zachowane. Ale ewentualna próba ich wyeksponowania może nastąpić dopiero w okolicy 2030 roku.
Zobacz wideo Warszawa. Mężczyzna wyjął broń podczas kłótni na parkingu. Później uciekał przed policją

- Bruk jest delikatny. Pozostawienie w takiej formie narażałoby go na zniszczenie. Dlatego planujemy go zabezpieczyć i ponownie przykryć - powiedział, cytowany przez warszawa.naszemiasto.pl, Tomasz Bratek, wiceprezydent Warszawy. Portal podkreśla, że miasto zadeklarowało, iż chciałoby podjąć działania związane z historycznym brukiem. Mogłoby to nastąpić bliżej 2030 roku, ponieważ obecne rozwiązania z asfaltem są na około siedem lat.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Będzie więcej zieleni

Warszawa doszła również do porozumienia z wojewódzkim konserwatorem zabytków ws. zieleni w rejonie Placu Trzech Krzyży. Ma zostać posadzonych 28 nowych drzew, w tym 16 lip, osiem głogów i cztery grusze - podkreśla serwis warszawa.naszemiasto.pl.

O odnalezienie pod asfaltem historycznego bruku i torów Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie poinformował 9 września tego roku. - Bruk jest świetnie zachowany. Zrobimy wszystko wspólnie z władzami Warszawy i Zarządem Dróg Miejskich, aby cieszył oczy warszawiaków - zapewnił prof. Jakub Lewicki, mazowiecki konserwator zabytków.

Więcej o: